Wakacje na jachcie, czyli NA a nie NAD morze

„Na plaży, na plaży fajnie jest” – przekonywała Majka Jeżowska w jednej z piosenek dla najmłodszych. To niepodważalny fakt, że obcowanie z morzem daje dużo frajdy. Warto jednak pomyśleć o doświadczeniu morza z nieco innej strony, by znajomym móc powiedzieć, że nie jedziemy NAD, ale… NA morze. To brzmi zdecydowanie bardziej imponująco, nieprawdaż?

Kto raz spróbował, raczej nie powie, że wizja wakacji na jachcie wieje nudą. Może się tak wydawać tym, którzy nigdy nie mieli do czynienia z tego typu spędzaniem czasu wolnego. To coś nowego, choć coraz bardziej popularnego zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, całych rodzin czy tylko znajomych. Bezapelacyjnie bowiem jacht, katamaran czy inna łódź motorowa łączy ludzi i sprawia, że to, co w codziennej gonitwie umyka, tutaj ma szansę na należytą uwagę. Spędzanie tygodnia czy dwóch z dala od lądu, na ograniczonej przestrzeni i to w tym samym towarzystwie tylko z początku może się wydawać katorgą! Wszystko zależy od nastawienia, z którym wyruszamy. Wakacje to szansa na spędzenie czasu RAZEM, odkrywając na nowo to, co umyka nam w miejskiej rzeczywistości.

Na morzu nie rozproszy Cię raczej machina ruchu turystycznego z mnóstwem atrakcji czyhających na Twoją uwagę i oczywiście portfel. Wiesz o czym mówię, szczególnie, jeśli masz dzieci 🙂

Ale nie chodzi tylko o Twoje fundusze, ale o uwagę, którą możesz wreszcie poświęcić najbliższym. Czy na pewno wiesz na przykład, jakie książki lubi czytać Twoja żona/partnerka i co tak naprawdę interesuje Twoje pociechy oraz jaka jest ich ulubiona zabawka? To tylko prozaiczne przykłady mające pokazać Ci, że wakacje na jachcie dają szansę na rozmowy i odkrywanie tego, co w Twoich bliskich najlepszego, a to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody.

No właśnie… To, że decydujesz się na rejs nie znaczy wcale, że jesteś kompletnie odcięty od świata (i nie mówię tu o internecie! 😉 ). Prędko przekonasz się, jak pięknie wygląda wybrzeże Portugalii czy Grecji właśnie z wody, a nie tylko pocztówkowych zdjęć z folderów biur podróży. Oczywiście, jeśli chcesz możecie płynąć do nabrzeżnych miejscowości, by połączyć zwiedzanie z jachtingiem i małymi zakupami. Myślę nawet, że bez tego się nie obędzie! Prędko jednak przekonasz się, że magia tkwi także w bezkresie wody, której żywy kolor poprawia nastrój i daje poczucie wolności przemykając między burtami.

Płyń gdzie chcesz

To Wy – Wasza załoga – wybieracie miejsce czarteru. Dowiedz się więcej i zdecyduj co będzie dla Was najciekawsze!

Znajdź jacht

Na jachcie zawsze możesz nauczyć się czegoś nowego – jako, że spędzasz czas ze znajomymi lub ze stałą załogą, jeśli zdecydowałeś się na przykład na wynajęcie skippera, masz szansę wymienić się doświadczeniami i nauczyć czegoś nowego – czy podpatrując mistrza patelni w akcji, czy ucząc się obsługi żagli pomagając w codziennych pracach na pokładzie.

Wkrótce okaże się, że wakacje na jachcie to jedna z najlepszych opcji, jakie wybrałeś na letni wypoczynek. Warto odejść od tradycyjnych gór czy morza czy oddania się szaleństwu zwiedzania. Warto też zrobić coś dla siebie i odpocząć – fizycznie i psychicznie, a to z pewnością wartość dodana do czarteru, jeśli tylko podejdziesz do niego na luzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

18 − 4 =