Wakacje na gulecie?

Chcąc dokonać czarteru jachtu stajemy przed wyborem jednostki, którą będziemy pływać. Opcji jest multum jednak najogólniej można je pogrupować według rodzajów tych jednostek, a są nimi jachty żaglowe, motorowe, katamarany i zagadkowo brzmiące gulety. Te ostatnie, chociaż nie dorównują popularnością tradycyjnym jachtom, stanowią fantastyczną alternatywę dla osób, które pragną spróbować czegoś kompletnie innego. Dziś załoga YACHTIC przybliży Wam czym właściwie są gulety i jaka jest ich historia.

Czym jest gulet?

Gulet to nic nic innego jak drewniany „statek” o napędzie motorowo-żaglowym, dzięki któremu można podróżować po morzu w bardzo komfortowych warunkach. Jego pierwowzorem były tradycyjne tureckie statki handlowe, które postanowiono odtworzyć w formie luksusowych replik. W związku z tym, najczęściej można spotkać je w basenie morza Śródziemnego, szczególnie na wodach tureckich. Gulety wyposażone są przeważnie zarówno w żagle, jak i napęd motorowy, jednak znacznie częściej spotkać można te, które korzystają tylko z mocy silnika. Ich rozmiary wahają się od kilkunastu do 30-kilku metrów! Na guletach służą też stałe, doświadczone załogi, które zapewniają kompleksową obsługę w trakcie rejsu.

Zalety guletu

Powodów, dla których warto spróbować czarteru guletu jest dużo, lecz najwazniejszym z nich jest luksus. Są to jednostki o znacznie większej powierzchni niż przeciętne jachty. Znajdziemy na nich wszelkie wygody, takie jak przestronny salon z dużą ilością miejsc siedzących, otwarta jadalnia na rufie guletu, gdzie podróżujący mogą spożywać przygotowane przez pokładowego kucharza posiłki, czy dostęp do wifi. Gulety przypominają swoim standardem dobre hotele, co sprawia że pływanie nimi to wspaniała forma odpoczynku i relaksu. Oprócz wymienionych przestrzenii, sa one wyposażone również w stosunkowo obszerne kabiny, toalety i prysznice ze świeża wodą. Profesjonalna załoga dba o bezpieczeństwo, wyżywienie i atrakcje dla gości przez cały czas trwania rejsu.

Czarter guletu

Sprawdź naszą bogatą ofertę czarteru guletów w Turcji i Chorwacji!

Wybierz swój gulet

Łatwy i przyjemny czarter

Gulety mogą pomieścić od 8 do 14 osób. Ich czarter niewiele różni się od czarteru zwykłego jachtu. Należy wybrać termin, dopełnić płatności za czarter i ubezpieczenie, a potem już tylko cieszyć się przygodą, która czeka nas na jego pokładzie. Jest to rewelacyjna propozycja dla większych grup znajomych, które chcą zakosztować odrobiny luksusu i poznać świat żeglarstwa z mniej popularnej, lecz niesamowicie ekscytującej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

16 − osiem =