Rozwiń Żagle na początek sezonu! Odzież żeglarska Tribord

Wyjazdy majówkowe za nami! Ekipa YACHTIC zainaugurowała sezon żeglarski w Szybeniku, gdzie przez kilka dni zmagaliśmy się z wiosenną jeszcze aurą. Żeglarze radzą sobie w każdych warunkach, a podstawą jest właściwe wyposażenie, ubiór i akcesoria. Co więc sprzyja komfortowi na pokładzie? Z pomocą w odpowiedzi na to pytanie przyszedł nam Decathlon, którego zostaliśmy Partnerem w ramach akcji Rozwiń Żagle.

Wyposażenie to podstawa!

Ten, kto oczekuje upalnych tropików na początku maja niech raczej nie wybiera Chorwacji w tym czasie. Jako, że jesteśmy nieustraszoną załogą, która nade wszystko ceni sobie towarzystwo nad warunki pogodowe, wypłynęliśmy z mariny Mandaliny, by otworzyć Yachticowy sezon i przez kilka dni opływać Chorwację. Przezorny zawsze ubezpieczony, stąd i my oprócz kostiumów kąpielowych przed wyjazdem zahaczyliśmy o Decathlona. Przystępny cenowo i znajdujący się zawsze gdzieś w pobliżu pozwolił zaopatrzyć się na rejs bez pójścia z torbami.

Unisex – czemu nie?

Na wstępie musimy przyznać, że produkty linii Tribord tak naprawdę są uniwersalne, o czym może świadczyć anegdotka spod pokładu. O ile wiadomym było od początku, że Top Ananas swym kolorem jest raczej przeznaczony dla pań niż panów, o tyle okazało się, że… wybrany w sklepie Top UV ride jest tym unisex. Nasza koleżanka przechodziła w nim dwa dni bez mrugnięcia okiem. Pewnie dlatego, że ze względu na krój ograniczający podrażnienia, t-shirt nie ma szwów pod pachami, a sam materiał jest miły w dotyku. Po prostu przyjemnie się go nosi.

Top UV ride 2
Koszulka idealnie przylega do ciała, przez co atrakcyjnie podkreśliła krągłości naszej koleżanki z załogi. Nic więc dziwnego, że żaden z mężczyzn nie zwrócił uwagi na to, że to męski model… 😉 Chociaż Marta nie zdecydowała się na szaleństwa surfingowe i bezpośredni kontakt z deską surfingową (pod koniec kwietnia? wolne żarty…), do których rekomenduje się ten model, top chronił przed słońcem (wg producenta zatrzymuje co najmniej 95% UV, co jest zgodne ze standardami UPF, czyli wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej), które jednak potrafiło nieźle przygrzać, kiedy już wyszło zza chmur. Jak przekonaliśmy się, świetnie sprawdził się także na pokładzie i na lądzie, a nie jedynie podczas uprawiania sportów wodnych. Dodatkowo chronił szyję przed wiatrem dzięki zabudowanemu kołnierzykowi.

Wygoda na pokładzie i pod pokładem

W opozycji do przylegającego topu była luźna koszulka z ananasami (Top Ananas), wygodna, również chroniąca przed słońcem i przeznaczona do pływania. Kasia doceniła łatwość zakładania koszulki pod pokładem, z którym miała do czynienia po raz pierwszy od dawna.

Top Ananas
Diabeł tkwi w szczegółach, a dociekliwa koleżanka zastanawiała się nad pętelką z przodu koszulki. Internet pomógł i teraz już wiemy, że służy ona do przeciągnięcia tasiemki szortów kąpielowych, by zapobiec ich zsuwaniu pod wpływem siłowania się z falami. Warty zauważenia jest szybkoschnący materiał (poliester) koszulki, zapobiegający wychłodzeniu organizmu. To duży komfort dla Kasi, która jest zmarzluchem.

Mądra Kasia nie zmarzła

Dobrze, że wzięła ze sobą kurtkę softshell SL900. Model ten przeznaczony jest do rejsów pełnomorskich i regat, więc z lekkim uśmieszkiem przyjęliśmy jej wybór w Decathlonie, ale okazało się, że mądra Kasia wygrała los na loterii takim posunięciem. Chyba najlepiej z nas wszystkich była zabezpieczona przed zimnem, wiatrem i bryzą (dzięki tworzywu STRATERMIC z membraną 305 g/m² i wewnętrznemu polarowi).

Kurtka Softshell SL900 hmm 2
Do tego softshell jest świetną oddychającą i lekką, ale solidną tkaniną. Pięć kieszeni, wysoki kołnierz i wygodny kaptur dopełniły tylko funkcjonalność modelu.

Kobiece podejście kontra męski pragmatyzm

Podczas gdy panie doceniały walory estetyczne i czysto praktyczne (wygląd, wygoda), panowie skupili się na gadżetach dla prawdziwych mężczyzn, walcząc heroicznie z żywiołem 😉 Ale o tym w osobnym, męskim wpisie.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

siedem − dwa =