Praca zdalna prosto z jachtu — co musisz wiedzieć, jeśli potrzebujesz pracować podczas czarteru

Każdy z nas chciałby znaleźć chwilę albo dwie, by móc odpocząć podczas wakacji, jednak nie wszyscy mają możliwość całkowitego odcięcia się od pracy. Z pomocą przychodzi jednak alternatywne rozwiązanie, jakim jest praca zdalna, czyli praca z dowolnego miejsca na świecie, ze stałym łączem ze swoim biurem i klientami. Jest to możliwe również na jachcie — warto pamiętać o  kilku ograniczeniach.

Sprzęt do pracy 

Jeśli wyjazd — oprócz rozkosznego leniuchowania na jachcie — ma obejmować również pracę, warto zaopatrzyć się w potrzebne urządzenia i dodatkowy ekwipunek. Podstawa to telefon i laptop — dzięki nim pozostaniemy w kontakcie ze światem i dostępem do narzędzi pracy. Poza nimi na pewno przydadzą się nam jeszcze powerbanki i dodatkowe baterie, na wypadek rozładowanego akumulatora na jachcie, czy wodoodporne etui na telefon, by uchronić go przed zalaniem.

Planowanie i koordynacja

Sprostanie oczekiwaniom szefa czy klientów wymaga odpowiedniego planowania i koordynacji działań — w końcu po coś wymyślono te dedlajny 😉 Zanim wyruszymy w upragnioną podróż, warto wykonać większość aktualnych zleceń już podczas ostatnich dni spędzonych w biurze. Sama przygoda z czarterem również powinna być dobrze przemyślana. Na drodze mogą spotkać nas pewne niedogodności, takie jak brak zasięgu, czy awaria laptopa — dlatego warto poinformować klientów, że przez najbliższe dni będziemy dostępni z pewnymi ograniczeniami, jednocześnie prosząc ich o kontakt jedynie w kwestiach ważnych, wymagających natychmiastowej interwencji.

Pozostań online

Skoro większość czasu planujemy spędzić nad wodą, powinniśmy odpowiednio zadbać o połączenie z internetem — te możemy zapewnić sobie, czarterując jacht z dostępem do WiFi. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że jacht to nie biuro, i zdarzają się sytuacje, gdy połączenie z siecią jest chwilowo niemożliwe. Warto pamiętać o także o tym, że dostęp do WiFi oferuje także wiele marin, lub lokali w większych miasteczkach. Podczas gdy reszta załogi uda się na zwiedzanie okolicy, my spokojnie możemy chwilowo oddać się wypełnianiu swoich obowiązków.

Wakacje są szansą do odpoczynku i nie warto całkowicie z nich rezygnować. Dzisiejsze czasy oferują proste, ogólnodostępne rozwiązania, aby móc komunikować się z każdego punktu na Ziemi. Dobry plan i przygotowanie pozwolą na bezstresowe korzystanie z walorów nowego miejsca, przy jednoczesnej pracy zdalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

dwanaście − jedenaście =