„Nowy rok, nowy Ty”? Spróbuj czegoś nowego – żeglarstwa!

Nowy rok, nowy Ty! Właściwie czemu by nie, prawda? Każda okazja jest dobra, by spróbować czegoś nowego. Zwłaszcza jeśli tym „czymś” jest żeglarstwo! Nikogo nie powinno nikogo dziwić, że jednym z naszych celów jest zarażanie pasją, która powołała do życia YACHTIC.com. Zastanawiacie się, dlaczego tak nam na tym zależy?

Jachting poszerza horyzonty

Żeglowanie dosłownie i w przenośni poszerza nasze horyzonty. Dla większości z nas nie jestem niczym niezwykłym podróż drogą lądową czy powietrzną, jednak morza i oceany to w ogromnej większości nasza terra incognita. Oczywiście rejs wycieczkowcem czy promem morski również jest fajnym pomysłem, ale nie ma co czarować — taka podróż nie dostarczy nam promila wrażeń związanych z samodzielnym żeglowaniem. Gdy sami wyznaczamy kurs i plan naszej podróży, możemy poczuć się prawdziwie wolni. To właśnie wolności tak często brakuje nam na co dzień. Żagle mogą nam ją zapewnić.

Jachting uczy

Na jachcie możemy nauczyć się całej masy rzeczy, których nie poznamy w żadnych innych okolicznościach; nawigacji, korzystania z mapy, planowania tras, nie mówiąc o całej masie fizycznych aktywności, jak wiązanie lin czy obsługa sprzętu pokładowego. Oprócz tego to niesamowita szansa na żywy kontakt z historią, kulturą i przede wszystkim z naturą (warto wspomnieć, że jest również świetną okazją na naukę ekologii pod postacią tzw. green sailingu).

Jachting zbliża

Wspólna podróż to jeden z najlepszych sposobów, by dobrze się poznać. Spotykamy się na neutralnym gruncie. Nikt nie jest u siebie, przez co nie wchodzimy w żadne sztuczne role gospodarza i gościa — jesteśmy po prostu sobą. Dodatkowo pływanie jachtem potrafi wyciągnąć z nas cechy, które skrywamy na co dzień, takie jak charyzma, zaradność, poczucie humory czy odwaga. Objawiają się one szczególnie wtedy, gdy musimy współpracować z resztą załogi czy rozwiązać wspólnie problem na pokładzie.

Nowy rok zawsze otwiera nowe możliwości. Tak samo, jak każdy nowy dzień i każda nowa godzina. Nie trzeba czekać z żeglowaniem do następnego stycznia. Można zacząć już teraz. Może to początek pięknej przygody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

trzy × 5 =