Hotel czy jacht?

Odpowiedź jest jasna – oczywiście, że jacht! Standardowe wakacje, nawet te najbardziej luksusowe, prędzej czy później się nudzą. Hotele, baseny, drinki z palemką, leżakowanie na słońcu – któż z nas tego nie zna? Co roku ten sam, łatwy do przewidzenia scenariusz. Co roku łudząco podobne zdjęcia, którymi raczej nie wypada się pochwalić przed znajomymi, bo publikowanie fotek z Egiptu czy z Tunezji na portalach społecznościowych jest już mocno nie na czasie. Co roku taka sama relacja dla najbliższych. Nic zaskakującego.

Biura podróży prześcigają się w wymyślaniu atrakcji i alternatywnych form spędzania wolnego czasu. A przecież do przeżycia przygody potrzeba tak niewiele! Wystarczy wynająć jacht, zachęcić znajomych (albo rodzinę) i delektować się morską bryzą.

Jakie możliwości dają wakacje na jachcie?

  1. Nie będziesz niczym ograniczony – sam decydujesz o tym, jak będzie wyglądał twój rejs, w którym porcie zabawisz krócej, a w którym dłużej. Sam dobierzesz sobie towarzystwo – nie będziesz skazany na ludzi, którzy akurat wybrali ten hotel, co ty. Szkoda marnować wyczekiwany urlop na przebywanie z kimś, kto działa ci na nerwy, a hotelowi goście – chcąc, nie chcąc – ciągle gdzieś na siebie wpadają. Poza tym sam ułożysz sobie menu – być może z lokalnych, świeżych produktów. Wynajęty jacht będzie twoim królestwem, a ty – panem i sterem (nie możemy powiedzieć, że okrętem, ale prawie, jeśli tylko się wczujesz i w pełni oddasz pasji żeglowania!;).
  2. Nie będziesz zależny od biura podróży – od ściśle określonego grafiku zajęć, posiłków, atrakcji i wycieczek. Nikt niczego nie będzie ci narzucał.
  3. Ciągła zmiana miejsc – zwiedzisz nie jedno, a kilka miejsc – będziesz miał okazję wiele zobaczyć i wiele przeżyć.
  4. Brak nudy – żeglowanie nigdy się nie nudzi, bo każdy dzień jest przygodą – nieprzewidywalny, z zarysowanym zaledwie planem, który można weryfikować w zależności od okoliczności i nastroju załogi.

To zalety. A jakie są wady? Odpowiedzialność – za siebie i innych. Każdy, kto żegluje, musi być człowiekiem odpowiedzialnym, nawet, jeśli wynajmuje nie tylko jacht, ale też wyszkoloną załogę.

wnętrze luksusowego jachtu

Zobacz luksusowe jachty

Mało kto wie, że żeglowanie jest dzisiaj sposobem na aktywne i interesujące wakacje. Że jest dostępne także dla tych, którzy do tej pory nie mieli z nim nic wspólnego. Że luksusowy jacht jest dużo lepszy niż luksusowy hotel, bo daje swobodę i szansę na przeżycie czegoś niepowtarzalnego.

Zobacz luksusowe jachty

Do zobaczenia w marinach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

szesnaście − dwanaście =