First Minute i Last Minute – kto powinien decydować się na te oferty?

W okresie najintensywniejszego poszukiwania jachtów przez naszych klientów, czyli pomiędzy grudniem, a początkiem lutego, temat First Minute vs. Last Minute powraca jak bumerang. Dziś chcemy omówić ten temat i raz na zawsze rozwiać Wasze wątpliwości, wyjaśniając dla kogo są oferty First i Last Minute w zakresie czarteru jachtów.

Skąd biorą się oferty First Minute i Last Minute?

Operatorom jachtów zależy na jak najszybszym wypełnieniu terminarza wynajmu jednostek z ich floty. Chcą oni sprzedać jak najwięcej i jak najszybciej. Nic w tym dziwnego – chcą mieć pewność, że wszystkie jachty będą regularnie czarterowane podczas sezonu i że w terminarzu nie będzie żadnych „luk”, które dla operatora są po prostu stratą pieniędzy. Jaki z tego wniosek? Taki, że trudno jednoznacznie stwierdzić, która z ofert: First czy Last Minute jest bardziej atrakcyjna dla czarterującego. Jedno jest pewne: najmniej korzystnym czasem na czarter jachtu jest marzec i kwiecień, czyli okres, gdy oferty First Minute już wygasną, a Last Minute – jeszcze się nie rozpoczną.

Dla „wybrednych” – First Minute

Oferty First Minute to zdecydowanie propozycja dla tych, którym zależy na konkretnym terminie, konkretnym modelu jachtu czy konkretnym regionie (a zwłaszcza na wszystkim jednocześnie! 🙂 ). Jeśli wolicie nowsze jachty, destynacje mniej popularne, gdzie jachtów do wyczarterowania jest mniej czy też chcecie rozpocząć rejs w konkretnej marinie – decydujcie się na tego typu oferty. Również jeśli planujecie rejs na katamaranie, powinniście postawić właśnie na wczesną rezerwację – zazwyczaj terminarz jachtów dwukadłubowych zapełnia się w mgnieniu oka, a w szczytowym sezonie są niesamowicie „rozchwytywane” przez żeglarzy!

Dla „elastycznych” – Last Minute

Czarter jachtów Last Minute to wybór dla tych, którzy skłonni są pójść na pewne ustępstwa w temacie modelu jachtu, mariny, z której startują czy też terminu, w którym planują rejs. Jeśli możecie pozwolić sobie na elastyczność w tych tematach, jednocześnie korzystając z dostępnych rabatów – wybierzcie Last Mnute! Musicie się jednak liczyć, że nie znajdziecie już takiego jachtu, jak sobie to wymarzyliście.

Niestety nie ma ostatecznej i jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „First czy Last Minute?”. Mamy jednak nadzieję, że nasz wpis blogowy i film na naszym kanale YouTube trochę rozjaśnił Wam ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

18 − 15 =