Dzień Dziecka w stylu żeglarskim

Bez względu na to, czy nasz maluch jest już za pan brat z żeglowaniem czy nie, możemy wykorzystać motywy morskie w organizacji atrakcji z okazji Dnia Dziecka. To świetna okazja, by zrobić coś nietypowego – pociągnąć zamiłowanie do wody, które już gdzieś się tli w naszym milusińskim albo spróbować sprytnie przemycić morskie klimaty i w ten sposób wprowadzić pociechę w nasz świat.

Klasyczny prezent, ale nie tylko…

Nie ukrywajmy – 1 czerwca dziecko oczekuje klasycznego prezentu i bez tego się nie obejdzie. To nie czas na dostarczanie mu tylko przeżyć, bo te może doceniać świadomie będąc nastolatkiem. Niech upominek będzie odzwierciedleniem jego aktualnych zainteresowań – nie sposób podpowiedzieć tu czegoś konkretnego, bo to Wy znacie zachcianki i etap fascynacji Waszych pociech. Oprócz jednak torebki czy pudełka z niespodzianką może w tym dniu czekać na milusińskich coś, czego kompletnie się nie spodziewają. Warto sprawić, by ten dzień był świetną zabawą dla całej rodziny, pozwolił na spędzenie czasu razem, bo to tego brakuje najbardziej w codziennej gonitwie.

Kulinarnie

Jeśli myślisz o morskich akcentach podczas Dnia Dziecka, kuchnia daje ogromny wachlarz możliwości. Możecie gotować wspólnie albo zaskoczyć milusińskich kolorowymi potrawami, na słodko i wytrwanie. Zapewne nie obędzie się bez ciasta z błękitną jak woda galaretką czy śmiesznymi ośmiorniczkami z parówek, ale wystarczy trochę pomysłowości i już na śniadanie można śmiało wyczarować łódeczki z połówek jajek z żaglami z sera żółtego czy przygotować kanapki, wykorzystując na przykład chleb tostowy jako żagle jachtu, kadłub przygotowując z kromki razowca.

Zróbmy coś razem

Chcąc spędzić ten dzień aktywnie, wystarczy zainteresować się wydarzeniami w najbliższej okolicy. Planowanych zazwyczaj jest sporo imprez dla najmłodszych, zdarzają się także te o charakterze wodniacko-morskim. Jeśli czynnie żeglujecie, zapewne w pobliskich klubach żeglarskich przygotowywane będą tematyczne atrakcje dla dzieci. Warto poszukać też na przykład koncertów szantowych dla dzieci, które przyjmują formułę przedstawienia z angażowaniem najmłodszych w śpiewanie i wykonywanie określonych zadań – świetnie sprawdzają się w tej kwestii zespoły Klang czy Zejman i Garkumpel, zapewniając rozrywkę dla całej rodziny, bo i rodzice bywają wciągani do prac na koncertowym pokładzie 🙂 Uzupełnieniem takiego wydarzenia może być płyta z morskimi piosenkami dla dzieci. Nie przejmujmy się konwenansami – to dzień Waszego dziecka, dlatego spróbujcie wciągać się do zabawy razem z pociechą.
Możecie także wybrać się razem do aquaparku, oceanarium czy afrykarium (robi wrażenie!!) lub po prostu zoo, gdzie zapewne oprócz regularnych atrakcji jak na przykład karmienie fok odbywają się animacje dla świętujących.

Sam sterem, sam okrętem – na wodę i…

Mieszkając w nadmorskiej okolicy czy w pobliżu akwenów wodnych łatwiej o typowo wodne atrakcje, jak nauka pływania na optymistach, zabawy na ciągniętym za motorówką bananie czy zajęcia oswajające z wodą. Można wynająć kajaki, rowerki wodne czy jacht (jeśli mamy uprawnienia lub odpowiednie umiejętności) i zachęcać dzieci do bycia odpowiedzialnym członkiem załogi. Jeśli powyższe pomysły Wam nie odpowiadają lub są niedostępne, spróbujcie własnych sił i na przykład zorganizujcie poszukiwanie skarbów i niczym piraci podążajcie z własnoręcznie przygotowaną mapą, by znaleźć ukryty prezent.

Bez względu na to, jak wyglądać będzie ten dzień, ważne jest, by towarzyszyć naszym pociechom w odkrywaniu świata. Nie chodzi więc tylko o prezenty i szalone atrakcje, ale o wspólne przeżywanie tego dnia, poznawanie się i słuchanie. Czasem można bardzo się zdziwić przemyśleniami i obserwacjami naszych milusińskich otaczającej rzeczywistości. Znajdźmy na to czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

szesnaście − 6 =