Dlaczego bałem się czarteru jachtu? 3 powody, które mnie powstrzymywały, a nie powinny

Pewnego dnia zdecydowałem, że nie chcę być dłużej tą osobą, która z zazdrością spogląda na innych, którzy nie boją się próbować nowych rzeczy i przeżywać niesamowitych przygód podczas wakacji. Chciałem stać się jedną z nich i zrobić coś, na co zawsze miałem ochotę. Było tym wynajęcie jachtu i spędzenie urlopu na wodzie.

Mimo tych silnych pragnień, w mojej głowie kłębiło się pełno obaw i wątpliwości, które powoli zaczynały urastać do rangi bariery nie do przeskoczenia. Dziś, po udanym czarterze nauczyłem się z tego śmiać, jednak zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób, które również marzą o podobnych wakacjach, boryka się z podobnymi problemami. Opowiem Wam czego obawiałem się najbardziej, a co okazało się całkowitą bzdurą.

Marina

Nie mam zielonego pojęcia o pływaniu jachtem

Nie znam się na jachtach, nigdy nie byłem pokładzie żadnego jachtu. Tym bardziej nie będę w stanie nim pokierować czy opanować w trakcie kryzysowych sytuacji. Co więcej, moje umiejętności pływackie też nie należą do najlepszych. Czy to dyskwalifikuje mnie z możliwości czarteru jachtu?

Nie! YACHTIC pozwala na wynajęcie skipera, który nie tylko zajmie się prowadzeniem i dbaniem o jacht, ale również będzie podpowiadał nam, co zwiedzić, gdzie popłynąć i jak spędzić czas na pokładzie. Nie musimy mieć absolutnie żadnego doświadczenia czy specjalnych kwalifikacji i uprawnień. Jeśli chodzi o pływanie wpław – okazało się, że to także nie stanowi żadnej bariery. Bez trudu można relaksować się przy brzegu lub – dla tych nieumiejących świetnie pływać, ale chcących zakosztować trochę adrenaliny – z zabezpieczeniem w postaci liny lub kamizelki wokół jachtu na dużej głębokości.

Czarter jest bardzo drogi

Podróż na miejsce, zaopatrzenie się w zapasy i sam wynajem jachtu oraz wszelkie dodatkowe opłaty – to musi kosztować fortunę! Na czarter jachtu decydują się tylko osoby bardzo zamożne, które nie mają problemu z wydaniem pokaźnej sumy na taki wyjazd. Czy stać mnie na to?

Jak się okazuje, czarter jachtu nie kosztuje więcej niż przeciętne wakacje w państwach basenu Morza Śródziemnego. Jeszcze taniej jest tuż przed lub po sezonie – wtedy nie tylko zapłacimy mniej, lecz również unikniemy tłumów, nie tracąc przy tym dobrej pogody. Przekonanie, że czarter jachtu jest nadzwyczaj drogi to po prostu mit.

Procedura jest skomplikowana

Moja wiedza na temat jachtów, ich rodzajów, najlepszych miejsc do żeglowania, ubezpieczeń itd. jest nikła. Czarter jachtu jest na pewno wieloetapowym procesem, w połowie którego zupełnie się zgubię. Tak wyglądało moje przekonanie na ten temat, zanim spróbowałem wynająć jacht za pomocą portalu YACHTIC. Wszystko zajęło mi zaledwie… kilka minut! Jak to możliwe? Przyjazna w swojej obsłudze strona pozwala sprawdzić wszelkie interesujące nas informacje, w tym wyposażenie jachtu, jego stan techniczny, cenę za konkretny termin, a następnie dokonać wszystkich formalności.

Strach ma wielkie oczy – jednak w przypadku czarteru jachtu naprawdę nie ma się czego bać! To prosta, przyjemna i łatwa czynność, która pozwoli nam zrealizować nasze wakacyjne marzenia. Zamiast szukać więc wszystkich “przeciw”, skupmy się na “za”. Na bazie własnych doświadczeń mogę szczerze polecić czarter jachtu każdemu, nawet największemu laikowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

dwa + 19 =