Czarter jachtu one way

Przeglądając oferty czarteru jachtów, zdarza nam się napotkać propozycje z możliwością tzw. rezerwacji one way. Decyduje się nią wielu żeglarzy, którzy wiedzą, jak odpowiednio wykorzystać taki wariant czarteru, a co ważniejsze – jak na tym zaoszczędzić. Tych, którzy jednak nigdy nie mieli do czynienia z taką ofertą, załoga YACHTIC zaprasza do przeczytania dzisiejszego wpisu – być może pozwoli Wam to zaplanować rejs znacznie bardziej odpowiadający waszym oczekiwaniom 😉

W jedną stronę

Czarterując jacht przeważnie musimy wrócić do tego samego portu, z którego wypłynęliśmy. W większości przypadków, znacznie ułatwia to kwestie organizacyjne całego wyjazdu – wracamy do domu tą samą drogą, czy sposobem, którym przyjechaliśmy. To wygodne rozwiązanie, gdy na miejsce dotarliśmy własnym samochodem lub kiedy posiadamy bilety lotnicze w dwie strony z tego samego lotniska. Czarter jachtu w opcji one way różni się od klasycznych ofert tym, że rejs taki rozpoczyna się i kończy w innym miejscu. To z kolei powoduje, iż musimy dołożyć trochę więcej starań przy planowaniu naszej podróży powrotnej. Co więc sprawia, że ludzie decydują się na oferty tego typu?

Gdzie żagle poniosą

Kluczowy jest czas. Czas, którego nie musimy spędzać na powrocie do mariny, z której wypłynęliśmy. To znacznie zwiększa naszą swobodę pływania i zwiedzania wielu interesujących miejsc. Czarter one way to propozycja dla wszystkich, którzy chcą zaliczyć dłuższą trasę, jednak nie mają czasu na odprowadzanie jachtu do macierzystego portu. Oferty tego typu dotyczą większości kierunków wybieranych przez czarterujących, jednak najbardziej opłacają się w Chorwacji, a szczególnie w Grecji – powodem tego jest sprzyjająca geografia, tj. mnogość atrakcyjnych wysepek, marin i miejscowości, do których możemy popłynąć, wybierając rejs w jedną stronę. Przykładowo, możemy zdecydować się na trasę Ateny – Rodos, Ateny – Skiatos, czy Lefkas – Korfu.

Ile to kosztuje?

Czarter jachtu w wariancie one way wiąże się najczęściej z dodatkową opłatą. Stawki zaczynają się od kilkuset euro – jeśli uważnie przeglądamy i obserwujemy oferty, możemy trafić na bardzo okazyjne ceny. Dzięki temu, niewielkie podniesienie kosztów rejsu pozwala na zobaczenie znacznie większej ilości miejsc i atrakcji. Jacht, który zostawiamy po naszym rejsie w innym porcie, wraca do swojej macierzystej mariny – często, trudno jest jednak znaleźć kogoś, kto zdecyduje się na czarter w tym, a nie innym terminie, i na takiej trasie. To wymusza obniżkę cen i stanowi rewelacyjną szansę na znalezienie korzystnej oferty – poszukiwania warto rozpocząć w maju, kiedy wzrasta liczba czarterów.

Czarter jachtu one way to propozycja dla osób, które chcą pływać, zwiedzać i zobaczyć więcej, a wszystko w granicach rozsądnej ceny. Wymaga to, co prawda, trochę lepszej organizacji przyjazdu i powrotu, jednak stanowi szansę na fantastyczną przygodę, z której czasami naprawdę warto skorzystać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

5 × 5 =