Co robić w marinie, jeśli pogoda nie pozwala na jachting?

Każdy, kto choć raz płynął jachtem, wybrał się nim w rejs, dobrze wie, że to niepowtarzalna rozrywka, relaks i piękne widoki. Wszystko to jest jednak możliwe pod jednym warunkiem: pogoda musi być sprzyjająca. Co jednak wtedy, jeśli za oknem pogoda jest kiepska i jesteśmy skazani na nudę? W tym wpisie odpowiemy na to pytanie i poradzimy jak w kreatywny sposób wypełnić wolny czas na jachcie.

Jeżeli już zostaliśmy zmuszeni do zacumowania przy brzegu oraz nie wiemy co zrobić z następnymi deszczowymi godzinami, można ten czas poświęcić na sen po poprzedniej pokładowej imprezie, lub na integrację z załogą.

Biesiada i gitara!

Nie istnieje chyba nic bardziej integrującego wszystkich tych, którzy kochają morskie żeglugi, niż szanty. Wspólne śpiewanie morskich opowieści, okraszone humorem, przekąskami i napojami, tworzą szybko nowe przyjaźnie, pozwalają się zbratać, a przy okazji miło spędzić deszczowy czas.

Zwiedzaj i poznawaj

Może w czasie burzy nie przespacerujesz się pięknymi, nadmorskimi bulwarami, ale za to możesz zwiedzać okolicę od kuchni. Knajpki, tawerny i puby tylko czekają na Waszą wizytę. Poznanie lokalnej kuchni jest nie tylko kształcące, ale również rozszerza nasze kulinarne perspektywy — kto wie, może ktoś rozsmakuje się w nieznanym wcześniej daniu czy lokalnym napitku!

Wezly zeglarskie

Trening węzłów

Ze wszystkich przez nas podanych dzisiaj sposobów na spędzenie wolnego czasu na łajbie, ten z pewnością jest najpożyteczniejszy. Możecie być pewni, że ćwiczenie swoich umiejętności robienia węzłów na pewno przyda się w rejsie. Poza tym to taka aktywność, która nie wyklucza innych zajęć. Dobrym pomysłem jest także organizacja małych zawodów w robieniu węzłów.

Wybierz wakacje na jachcie!

Wyszukaj najlepszą ofertę czarteru jachtu w wybranym czasie i miejscu, a następnie zarezerwuj ją w kilka minut!

Zobacz dostępne jachty!

Planszówki i gry karciane

Niby prosta aktywność, ale za to bardzo integrująca wszystkich załogantów. Zbierz swoich towarzyszy podróży (i nie tylko – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaprosić inną załogę poznaną w marinie!), następnie wybierz z nimi wspólnie konkretną grę i urządźcie sobie pokładowy turniej. Ważne jest, by pamiętać o planszówkach i kartach w trakcie pakowania przed rejsem. Czasem dobrze jest wrócić do prostych rozrywek i odkryć na nowo ich urok w gronie znajomych.

Każda aktywność na jachcie jest dobra i zawsze uda się znaleźć coś interesującego. Wystarczą szczere chęci, doborowe towarzystwo, a zła pogoda i brak możliwości komfortowego pływania przestanie być jakimkolwiek problemem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

osiemnaście − 15 =