Co robić, gdy podczas rejsu pada?

Pogoda w sezonie żeglarskim w Chorwacji, Grecji czy Włoszech jest przeważnie bardzo dobra — przez większość czasu dominuje tam słońce i wysoka temperatura. Nie oznacza to jednak, że warunki pogodowe nie ulegają czasami zmianie — niebo się chmurzy, a zamiast przyjemnego blasku słońca, pojawiają się deszcze i burze. Co wtedy zrobić? Załamać się i smucić aż do rozpogodzenia? Czy może jednak znaleźć sobie zajęcie, które pozwoli dobrze wykorzystać czas postoju?

Pomysł pierwszy: Płyńcie dalej!

Jeśli warunki na to pozwalają, można dalej płynąć zgodnie z planem. Rejs w lekkiej deszczowej i wietrznej aurze to dodatkowa atrakcja, która potrafi okazać się niezapomnianym przeżyciem. Jednak pamiętajmy o jednym – bezpieczeństwo jest najważniejsze! Jeśli nasza załoga lub skiper nie czują się na siłach i odradzają dalszy rejs, powinniśmy bezwzględnie się do tego zastosować.

Pomysł drugi: Posprzątajcie!

Porządek i higiena na jachcie są niezwykle istotne! Jeśli nie mamy żadnych konkretnych planów, możemy wykorzystać postój spowodowany deszczem na porządki. Ten obowiązek nas nie ominie, w związku z czym może warto załatwić go przy tej okazji?

Pomysł drugi: Zróbcie sobie seans filmowy!

Kto nie lubi obejrzeć filmu w doborowym towarzystwie? Wykorzystajmy pokładowy telewizor lub skorzystajmy z zabranego laptopa, otwórzmy przekąski i przygotujmy napoje. Teraz tylko wspólnie wybierzmy film i wieczór filmowy gotowy! To jak? Horror czy komedia?

Pomysł trzeci: Zagrajcie w gry planszowe i karciane!

Zarówno te klasyczne (np. Monopoly), jak i te bardziej nowoczesne, rozbudowane tytuły to świetny pomysł na wspólne spędzenie deszczowych godzin! A co, jeśli nie zabraliśmy ze sobą żadnej gry planszowej? Wtedy zawsze zostają stare, dobre karty! Remik, brydż czy poker — możliwości jest wiele!

Pomysł czwarty: Odpocznijcie!

Rozwiązanie proste, a zarazem idealne! Skoro nie płyniemy, to możemy uciąć sobie drzemkę lub po prostu odpocząć. Nabierzemy w ten sposób więcej energii na różne, późniejsze aktywności. To również moment na chwilę wytchnienia z książką i herbatą!

Pomysł piąty: Zaplanujcie dalszą podróż!

Deszcz to również świetny moment na naradę! Możecie ustalić plan na najbliższe dni — zdecydować, co i gdzie będziecie jeść i jakie porty odwiedzicie. Warto sprawdzić też, jak się mają Wasze zapasy — które produkty należy uzupełnić, a których jest wystarczająco dużo.

Oto nasze pięć sprawdzonych pomysłów na deszczowy dzień na pokładzie! Śmiało korzystajcie i inspirujcie się! Jednak pamiętajcie – to Wy najlepiej znacie swoją załogę i wiecie, jakie są Wasze ulubione sposoby na spędzanie wolnego czasu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

7 + dwa =