8 powodów dla których warto spróbować żeglarstwa

Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad tym, czy spróbować smaku wakacji na jachcie, przeczytaj poniższy tekst. Przekonamy Cię? 😉

1. Zredukujesz stres i zregenerujesz siły

Każdy z nas, niezależnie od wykonywanego zawodu, doświadcza w swoim życiu stresu. Weekendowy wypad w góry czy nad jezioro jest przyjemny, ale na pewno nie wpłynie na nas tak, jak kilka dni spędzonych na luksusowym jachcie, które sprawią, że wszystkie negatywne uczucia i stres zamienią się w nowe siły życiowe i motywację do działania i podejmowania nowych wyzwań.

2. To tańsze niż myślisz!

Czarterując kilkunastoosobowy jacht kwota rozkłada się na wszystkich członków załogi! Cena podobna jest do ceny noclegu w hotelu, który nawet nie może równać się z luksusowym jachtem, morską przygodą i zgraną ekipą w jednym miejscu!

3. Możesz być kompletnym laikiem

Pomijając, że żeglarstwo morskie to niesamowicie przyjemne zajęcie, to jeszcze możesz się w pełni zrelaksować, rozleniwić i odpocząć za wsze czasy. Nie musisz mieć żadnych uprawnień żeby wyczarterować luksusowy jacht! Wybierz opcję z profesjonalnym skiperem i doświadczoną hostessą, a niczym nie będziesz musiał się martwić.

4. Zmienisz perspektywę i zobaczysz więcej

Wakacje pod żaglami sprawią, że spojrzysz na życie z zupełnie innej perspektywy. Dzięki żegludze poczujesz prawdziwą wolność, jakiej nie zaoferuje Ci żaden, nawet najdroższy hotel! Poznasz najpiękniejsze miejsca, najsmaczniejszą kuchnię i najciekawszych ludzi na świecie.

 5. Możesz poczuć się jak gwiazda

Nie bez przyczyny gwiazdy światowego formatu uwielbiają relaksować się na pokładach najpiękniejszych jachtów świata, chwaląc się tym fotkami na portalach społecznościowych. Aktorzy tacy jak Leonardo Di Caprio, Johnny Depp, Jude Law, Kevin Spacey, wokaliści jak Rihanna, Beyonce i Jay-Z, modelki jak Adriana Lima i Heidi Klum regularnie wypływają w rejs, by zregenerować swoje siły. Dlaczego Ty miałbyś sobie tego odmówić?

6. Nigdy się nie znudzisz

Żeglarstwo to przede wszystkim podróż, a więc odkrywanie nowych miejsc. To Ty wybierasz swoją trasę i mariny, które odwiedzisz. Nic Cię nie ogranicza (no, chyba że niefortunny kierunek wiatru i brak paliwa lub konieczność uzupełnienia zapasów jedzenia 🙂 ).

7. Poznasz nowe smaki

Codziennie nowy port – codziennie nowe smaki! Odwiedź najlepsze restauracje polecone przez mieszkańców i zasmakuj wyśmienicie przyrządzonej dań, na przykład jagnięciny, lub kup ryby i owoce morza na pobliskim targu, prosto od miejscowych rybaków i wyczaruj z nich przepyszne dania w kambuzie na swoim jachcie.

8. Odkryjesz w sobie nowe pasje!

Każdy, kto choć raz spróbował żeglarstwa, zawsze do niego wraca. To pozytywnie uzależnia! Złap bakcyla i zarażaj nim innych – swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych! Dodatkowo możesz spróbować swoich sił w nurkowaniu i podziwiać niesamowitą morską faunę i florę, która niejednego potrafi zaskoczyć.

zatoka na morzu

A gdzie znaleźć najlepszy jacht?

U nas! Sprawdź nasze oferty i najnowsze promocje. Mamy zawsze aktualne ceny bezpośrednio od armatorów i gwarantujemy najlepsze ceny na rynku!

Zobacz ofertę jachtów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

5 × jeden =