5 porad na czarter jachtu od Kasi

Bycie załogantką wielu rejsów nauczyło mnie, że początkujący żeglarze zawsze mają mnóstwo pytań. Często zastanawiają się nad kilkoma „typowymi” kwestiami, dlatego dziś postanowiłam opisać kilka z nich i w krótkich pięciu punktach doradzić, na co zwrócić (lub nie zwrócić 😉 ) uwagę podczas planowania rejsu, wybierania jachtu czy ustalania trasy.

Zacznij od dobrego planu!

Dobry plan to podstawa udanego wyjazdu! Zanim znajdziemy nasz wymarzony jacht, musimy ustalić kilka podstawowych kryteriów, jakimi będziemy się kierować w wyborze właściwej jednostki. Na początku ustalmy swoje preferencje, abyśmy z łatwością mogli wybrać jacht, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Zastanówmy się nad tym, ile osób będzie na pokładzie i czy znajdą się tam również zwierzęta. W planowaniu naszego urlopu pod uwagę musimy wziąć przede wszystkim okres, w jakim zamierzamy żeglować oraz to, czy wybieramy jacht żaglowy (jednokadłubowy, katamaran czy jacht motorowy. Pamiętajmy o tym, że najlepsze jachty są już rezerwowane na przełomie stycznia i lutego – to dobra praktyka, która pozwoli Ci zapłacić mniej i skorzystać z dostępnych ofert First Minute.

Wybierz odpowiedni termin!

Nasze dotychczasowe doświadczenia wskazują na to, że najlepiej zarezerwować termin jeszcze przed rozpoczęciem sezonowego szczytu lub tuż po jego zakończeniu. W lipcu i sierpniu w portach jest mnóstwo turystów, zatoczki stają się przepełnione i coraz trudniej jest znaleźć odpowiednie miejsce do zacumowania. W wielu miejscach (na przykład w Chorwacji) w czerwcu lub wrześniu panują doskonałe warunki do żeglowania – utrzymuje się wówczas wysoka temperatura, która sprzyja wszystkim letnim aktywnościom, a turystów w tych miesiącach nie ma aż tak wielu, jak w szczycie sezonu.

Nie patrz na wiek jachtu!

Mogłoby się wydawać, że im nowszy jacht, tym lepszy jego ogólny stan, standard oraz wyposażenie. Nic bardziej mylnego – tak naprawdę wiek jachtu, który zamierzamy wyczarterować jest mało istotny. Liczy się to, czy jest dobrze utrzymany i w jakim znajduje się obecnie stanie. Czarter nowych jachtów może wiązać się z bardzo wysokimi kosztami dlatego my zalecamy zdecydować się na nieco starszy model, który swoim standardem będzie dorównywał nowszym wersjom. W ten sposób zaoszczędzimy sporą sumę, którą będziemy mogli przeznaczyć na inne przyjemności, które czekają nas na lądzie. Tutaj ważny jest także wybór operatora jachtu.

Czarter jachtu

Nie skupiaj się na wnętrzu!

Nawet jeśli wnętrze jachtu nie zachwyci Cię przy pierwszym spotkaniu, nie przejmuj się tym i po prostu ciesz się swoją podróżą! Żeglując całe dnie na morzu nie będziesz przecież siedzieć w kabinie, ale opalać się na pokładzie, obserwować ląd z oddali i uczyć się w międzyczasie podstawowych umiejętności żeglarskich.

Wyrusz w nieznane!

W trakcie swojego zwiedzania skup się na mniej popularnych destynacjach, które dostarczą Ci jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń! Chorwacja to jeden z najpopularniejszych kierunków żeglarskich, większość żeglarzy wybiera południowe wybrzeże Adriatyku, a przede wszystkim obszar Zadaru, Splitu oraz Dubrownika. Musimy przyznać, że południe jest naprawdę piękne jednak nie każdy z żeglarzy wie, że północ oferuje równie wiele atrakcji.

A teraz znajdź jacht!

Wiesz już, jak zacząć. Teraz TWÓJ KROK! Znajdź jacht, załogę i ruszaj w trasę!

Znajdź jacht

 

Pierwszy czarter jachtu to nie lada wyzwanie dla początkującego żeglarza – na szczęście teraz już wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę! Nie pozostaje Ci nic innego, jak skorzystać z naszej wyszukiwarki, odnaleźć właściwy model i zarezerwować czas na wymarzone wakacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

6 + 7 =