Wybrzeże Amalfi, Capri, Ischia, Procida i Pozzuoli – propozycja trasy na 7 dni

Zabieramy Was w intensywną, pod względem doznań, wycieczkę do pełnej słońca Kampanii. Niespotykany urok i magia, które czekają na czarterujących na wybrzeżu amalfitańskim i otaczających je wyspach oraz spektakularne krajobrazy, smaki i odurzające zapachy sprawiają, że to idealny pomysł na wakacje na jachcie. Poznajmy naturalne piękno wyspy Ischia i Capri, gdzie każda plaża jest wyjątkowa oraz przyrodę i historię w najbardziej unikalnym, morskim obszarze archeologicznym na świecie.

Włoskie schody do nieba

Przygodę należy zacząć od wybrzeża Amalfi, które jest jednym z najbardziej malowniczych i unikalnych regionów na świecie. Doskonałym pomysłem jest rejs do najbardziej zachwycających miejscowości — pięknego Salerno, zapierającego dech w piersiach Positano i miasta w samym sercu wybrzeża — Amalfi. W IX wieku była to jedna z pierwszych włoskich republik morskich. Oprócz pięknych, klimatycznych uliczek i kolorowych domów, usytuowanych kaskadowo wzdłuż nadbrzeża, zwiedzimy imponującą katedrę świętego Andrzeja. Aby zobaczyć wszystkie najważniejsze punkty na wybrzeżu potrzeba co najmniej dwóch dni!

Wyspa miłości, artystów i kwiatów

Kolejnym przystankiem w naszej podróży jest rajska wyspa Capri, gdzie możemy cieszyć się pięknymi okolicznościami otaczającej przyrody przez kolejne dwa dni! Capri uznawane jest za mekkę podróżników, intelektualistów i znanych osobowości. Będąc tutaj, postarajmy się zobaczyć jak najwięcej popularnych miejsc i nacieszyć oczy widokiem na Marina Grande, Faraglioni czy La Grotta Azzurra.

Włoskie bogactwo termalne

W piątym dniu naszej wycieczki warto odwiedzić nieco spokojniejszą wyspę Ichia, która obfituje w źródła termalne. Możemy tu zażyć kąpieli słonecznych na plaży Spiaggia dei Maronti czy Cava dell’Isola. Każdemu, kto chce przeżyć naprawdę wyjątkowe chwile, zalecamy kąpiel w nocy w zatoce Sorgeto!

Wszystkie kolory tęczy

Kolejny dzień spędzimy na nieodległej wyspie Procida, która zachwyca prawdziwą paletą kolorów, pośrodku błękitu morza. Warto odwiedzić mały port Marina Grande, który jest usiany wielobarwnymi domkami, historyczną wioskę Terra Murata oraz plaże — Ciraccio i Pozzo Vecchio.

Uzdrowisko na wulkanie

W ostatni dzień wyruszymy do miasteczka Pozzuoli, które jest znane z uzdrowisk powstałych dzięki obecności Solfatara — wygasłego wulkanu emitującego opary siarki o zdolnościach leczniczych. Nie można pominąć wizyty w małej, neapolitańskiej Atlantydzie — parku Baia, gdzie znajdziemy mozaiki, łaźnie, posągi i pałace z czasów rzymskich.

Rejs po wybrzeżu amalfitańskim to świetny pomysł na wypoczynek pod żaglami. Bogata historia, przepyszna lokalna kuchnia i wspaniałe krajobrazy czynią z tego miejsca prawdziwym raj dla żeglarzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

pięć × dwa =