Włoska Ponza – wyspa pełna cudów

Włoska wyspa Ponza to największa wyspa archipelagu Wysp Poncjańskich, leżących na morzu Tyrreńskim. Jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynkowych mieszkańców pobliskiego Rzymu, oferujące niesamowite życie nocne, kulturę i widoki. Czy warto wybrać ją na kierunek podróży jachtem?

Księżycowa plaża

Wyspa Ponza to idealny kierunek dla wszystkich miłośników jachtingu i poszukiwaczy przygód! Jej wybrzeże usiane jest klifami, przepaściami i grotami takimi jak zjawiskowe jaskinie Ponzio Pilato znajdujące się w pobliżu wyspu Zanonne. Ci, którzy poszukują możliwości wypoczynku w pięknym otoczeniu powinni wybrać się na jedną z najpiękniejszych plaż w regionie – Chiaia di Luna, która najlepiej wygląda w księżycowe noce, kiedy cała mieni w srebrnym blasku, a droga do niej prowadzi przez malownicze tunele wydrążone w skałach. Na pasjonatów nurkowania czeka z kolei niezwykle czysta i przejrzysta woda oraz świetnie zachowana rafa koralowa!

Mitologiczne korzenie

Ponza i jej przepiękne góry słyną ze swojej historii sięgającej czasów neolitu! Zamieszkiwali ją Fenicjanie, Grecy i Rzymianie. Pojawia się także w mitologicznych opowieściach – podobno to Ponza stanowiła pierwowzór mitycznej Ajaji, zamieszkiwanej przez Kirke w “Odysei” Homera. W całej okolicy można wyczuć magiczną atmosferę, od jaskiń, przez obfite ogrody, aż po podziemne labirynty wybudowane przez Rzymian.

Wynajmij jacht we Włoszech

Zobacz jak piękna jest Ponza na własne oczy – najlepiej z pokładu jachtu! Zajrzyj na naszą stronę i zobacz najlepsze oferty!

Zobacz jachty na Morzu Tyreńskim!

Luksus i gwiazdy

Ponza jest jak wielka tajemnica. Jej urok tkwi w ponadczasowości i klasycznym pięknie, które co roku przyciąga tu takie gwiazdy show biznesu jak Rihanna, Mariah Carey, Bruce Springsteen, Beyoncé czy Jay Z. Większość sklepów, które można tu napotkać to butiki ze strojami kąpielowymi i kapeluszami, a wśród ich klienteli można usłyszeć wiele języków z całego świata. W pobliskiej marinie na turystów czekają wypożyczalnie motorówek na wycieczki wokół wyspy, a w miasteczku niesamowite restauracje i bary, jak popularny Bar Tripoli przy głównym placu, w którym można spróbować wymyślnych drinków i lokalnych specjałów.

Wyspa to idealne miejsce zarówno na, krótką wycieczkę, jak i dłuższy pobyt. Piękne pejzaże, antyczna, rzymska architektura, relaksująca atmosfera i dogodna lokalizacja sprawiają, że to świetna alternatywa dla bardziej obleganych miejsc 0 szczególnie dla osób, które cenią sobie różnorodność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

10 + 5 =