Toskania – przewodnik po Włoszech

Malownicze krajobrazy, mnogość zabytków i wyśmienita kuchnia to tylko niektóre powody, dla których zakochasz się w Toskanii. To jeden z najpiękniejszych włoskich regionów, do którego warto udać się choć raz w życiu.

Florencja

Zwiedzanie Toskanii tradycyjnie rozpoczynamy od zobaczenia stolicy, którą jest Florencja. Miasto uchodzi za perłę kultury renesansu, a wszystko to za sprawą zapierających dech w piersiach zabytków. Największą popularnością wśród odwiedzających cieszą się katedra Santa Maria del Fiore, kościół Santa Croce, targ Mercato Nuovo czy rzeźba Michała Anioła. Miasto kryje w sobie także wiele urokliwych pałaców, wież, mostów, kościołów i uliczek, które swoim duchem zachwycą każdego turystę.

Piza

Na popularność tego miasta bezdyskusyjnie wpłynęła obecność Krzywej Wieży znajdującej się na Campo dei Miracoli. Na placu tym znajdują się także inne arcydzieła architektury średniowiecznej w postaci katedry, baptysterium i camposanto. Wytchnienia po kilkugodzinnym zwiedzaniu warto szukać na znajdującym się w granicach 10 km od centrum wybrzeżu.

Siena

Siena to miejsce o urzekającym klimacie, a także mniejszym skupieniu turystów. W 1995 roku zabytkowe centrum tej prowincji zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Istotnym punktem Sieny jest otoczony średniowiecznymi kamienicami ceglany plac Piazza del Campo, gdzie znajduje się gotycki pałac z wieżą i kaplica. Warto zobaczyć także katedrę, która przez wielu uchodzi za jedną z najpiękniejszych gotyckich katedr w Europie.

Czarter jachtów WŁOCHY

Wynajmij jacht we Włoszech i poczuj śródziemnomorski klimat na własnej skórze. Włoska pogoda utrzymuje się od wczesnej wiosny do później jesieni, a lazurowe włoskie morze kusi turystów swoim urokiem! Nie czekaj, zarezerwuj już dziś!

Zobacz dostępne jachty we Włoszech

San Gimignano

Ze względu na swoją architekturę w postaci pokaźnej ilości wież, miasto zwane jest “średniowiecznym Manhattanem”. Będąc w San Gimignano warto zwiedzić kolegiatę Santa Maria Assunta i pałac Palazzo del Podestà, w których obejrzeć można przepiękne freski takie jak “Sąd Ostateczny” Taddea di Bartola czy “Maesta” autorstwa Lippo Memmi. Zobaczyć można tam także kościół Sant’Agostino i sztukę sakralną w Museo d’Arte Sacra.

Lukka

Lukka to mniej znane, ale równie warte uwagi miasto, w którym nie brakuje zabytków. Podziwiać można tu katedrę, kościół San Michele in Foro, bazylikę San Frediano czy Piazza dell’Anfiteatro. Ta skromna liczba pozwala na zwiedzenie miasta w jeden dzień. Warto przespacerować się również urokliwymi uliczkami miasta, w których co krok zachwycają drobne detale.

Montepulciano

Miejscowość ta znana jest na całym świecie z produkcji wina i wspaniałej kuchni. Montepulciano kryje jednak w sobie o wiele więcej interesujących atrakcji. Położenie miasta na wzgórzu sprawia, że można podziwiać z niego zachwycające toskańskie widoki. Zabytki, jakie można tu zwiedzić to kościół San Bagio, kościół pw. św. Agnieszki, katedra, ratusz czy Palazzo Bucelli.

Włochy to państwo słynące z wyśmienitej kuchni, bogactwa zabytków i wyjątkowego klimatu. Obierając właśnie ten kierunek warto zdecydować się na Toskanię, która każdego zwiedzającemu dostarczy niesamowitych doznań w postaci niepowtarzalnych widoków i smaków.

  1. Agrafka Geografka pisze:

    Trochę mi tutaj brakuje innych małych miasteczek, a pięknych i zabytkowych 🙂 Warto również odwiedzić Volterrę czy Cortonę słynną z filmu Pod Słońcem Toskanii 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

20 + dwadzieścia =