Najpiękniejsze plaże we Włoszech

Słoneczna Italia to nie tylko gratka dla fanów włoskiej kuchni oraz sztuki najwybitniejszych artystów wszechczasów. Włochy to świetne miejsce na uprawianie jachtingu, podczas którego możemy podziwiać olśniewające plaże. Przygotowaliśmy dla Was ranking pięciu najpiękniejszych z nich!

Wąwóz Fuili, Sardynia

To magiczne miejsce polecamy w szczególności zakochanym. Godna polecenia jest w całości Zatoka Orosei na Sardynii. Piaszczyste plaże przy krystalicznie czystej wodzie, nad którymi górują zapierające dech w piersiach skalne klify, są częstym miejscem odwiedzanym przez zakochanych.

Isola Bella, Sycylia

Miejsce absolutnie wyróżniające się na mapie Włoch. Jest to skalny pas wybrzeża, połączony wąskim, piaszczystym szlakiem z wysepką o tej samej nazwie. Idealnie miejsce do podziwiania Morza Jońskiego oraz położonej na horyzoncie Etny.

Widok na włoskie wybrzeże

Lampedusa

To rajska wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Jednocześnie, jest to punkt Europy najdalej wysunięty na południe. Najpiękniejsze są tam plaże Rabbit Beach i Cala Greca, które mają afrykański charakter ze względu na niemal biały i bardzo drobny piasek.

Campo all’Aia, Procchio, Elba

Błękit wody oraz biel piasku w malowniczej zatoce, to nie wszystko, co w tej części wybrzeża, wyspa Elba ma do zaoferowania. Kilka metrów od brzegu znajduje się wrak włoskiego okrętu. Miejsce na tyle uniwersalne, że znajduje uznanie zarówno wśród par, jak i rodzin z dziećmi.

Wyczarteruj jacht we Włoszech

Wybierz się na fascynującą podróż jachtem we Włoszech i poznaj uroki tego cudownego kraju!

Zobacz jachty we Włoszech!

Punta della Suina, Gallipoli, Apulia

Wydaje się, że to miejsce na perfekcyjne wakacje. Znajdziemy tutaj w pełni piaszczyste wybrzeże, bezchmurne niebo, czystą jak łza wodę Morza Jońskiego oraz leciutką bryzę, która swoimi powiewami, sprawia, że chce się w tym miejscu zostać na zawsze. Maksimum relaksu zapewnią piękne widoki, a w drodze na plażę, nasze zmysły pobudzi zapach sosnowego lasu.

Większość linii brzegowej Włoch oraz wybrzeża włoskich wysp, zapierają dech w piersiach. Każdy turysta znajdzie w tym kraju miejsce dla siebie idealne, tym bardziej że w większości są one naszpikowane regionalną historią oraz wyborną kuchnią. Szczególnie polecamy ten kierunek dla fanów jachtingu, ponieważ wiemy, że niesamowity południowy klimat, lazur morza oraz bezchmurne niebo, pozostają w pamięci na bardzo długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

jedenaście + 11 =