Liguria – przewodnik po Włoszech

Włochy to nie tylko Rzym, Wenecja czy Neapol. To państwo kryje w sobie wiele nieodkrytych regionów, które ze względu na swój niepowtarzalny urok także zasługują na szczególną uwagę. Jednym z takich niedocenionych miejsc jest właśnie Liguria – region administracyjny w zachodnich Włoszech, w skład którego wchodzą cztery prowincje: Genua (będąca stolicą), La Spezia, Savona i Imperia.

Powierzchnia Ligurii wynosi 5416 km² i zamieszkuje ją 1,7 miliona mieszkańców. Aby dowiedzieć się dlaczego warto ją odwiedzić, poznajcie kilka z najciekawszych atrakcji.

Oceanarium w Genui – atrakcja dla małych i dużych

Znajdujące się na terenie Genui akwarium jest drugim największym tego rodzaju obiektem w Europie. Obejrzeć można w nim około 600 gatunków ryb, płazów i ssaków, a także 200 gatunków roślin. Ogólna liczba zwierząt żyjących w zbiornikach wynosi 12 000. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest basen, w którym można zanurzyć ręce i dotknąć pływających w nim ryb.

Oceanarium w Genui

Ucieczka od zgiełku do Finalborgo

Pochodzące z dwunastego wieku włoskie miasteczko to idealne miejsce dla wszystkich fanów architektury. Odnajdą tam oni kilka urzekających pałaców, bram i zamków. Koneserów sztuki z pewnością zachwycą niezwykłe architektoniczne detale w postaci łuków czy płaskorzeźb. Turyści szczególnie chwalą sobie także niewielkie restauracyjki i kawiarenki, w których zakosztować można lokalnego jedzenia.

Finalborgo fotografia

Boccadasse – tu zobaczysz jak żyją lokalni mieszkańcy

Boccadasse to mała wioska rybacka, w której nie znajdziemy tłumu turystów. Mimo, że miejsce to jest niewielkie, urzeka swoim niezwykłym klimatem. Możemy zjeść tam jedne z najlepszych włoskich lodów, napić się wina i cieszyć się widokiem pięknych zachodów słońca na kamienistej plaży.

Widok na Boccadasse

Park Narodowy Cinque Terre, czyli piękne widoki i mnogość atrakcji

Park Narodowy składa się z pięciu wiosek: Monterosso al Mare, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia oraz Manarola i stanowi jeden z najpiękniejszych obszarów riwiery liguryjskiej. Góry, morze, urocze domki, kawiarenki i restauracje – to wszystko sprawia, że w parku nikt nie będzie się nudził. Cały teren znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO.

Cinque Terre natura

Portovenere

Obok słynnego Cinque Terre leży niewielkie miasteczko Portovenere, w którym także nie brakuje atrakcji. Turystów zachwyci tu Piazza Della Marina, port jachtowy, kolorowe kamieniczki czy zabytkowy zamek. Jeśli poczują oni głód i pragnienie, w każdej chwili będą mogli zajrzeć do klimatycznych restauracji i barów.

Portovenere nocą

Liguria to miejsce, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Przepiękne widoki sprawią, że będziesz chciał jeszcze nie raz tam powrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *