Liguria – przewodnik po Włoszech

Włochy to nie tylko Rzym, Wenecja czy Neapol. To państwo kryje w sobie wiele nieodkrytych regionów, które ze względu na swój niepowtarzalny urok także zasługują na szczególną uwagę. Jednym z takich niedocenionych miejsc jest właśnie Liguria – region administracyjny w zachodnich Włoszech, w skład którego wchodzą cztery prowincje: Genua (będąca stolicą), La Spezia, Savona i Imperia.

Powierzchnia Ligurii wynosi 5416 km² i zamieszkuje ją 1,7 miliona mieszkańców. Aby dowiedzieć się dlaczego warto ją odwiedzić, poznajcie kilka z najciekawszych atrakcji.

Oceanarium w Genui – atrakcja dla małych i dużych

Znajdujące się na terenie Genui akwarium jest drugim największym tego rodzaju obiektem w Europie. Obejrzeć można w nim około 600 gatunków ryb, płazów i ssaków, a także 200 gatunków roślin. Ogólna liczba zwierząt żyjących w zbiornikach wynosi 12 000. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest basen, w którym można zanurzyć ręce i dotknąć pływających w nim ryb.

Oceanarium w Genui

Ucieczka od zgiełku do Finalborgo

Pochodzące z dwunastego wieku włoskie miasteczko to idealne miejsce dla wszystkich fanów architektury. Odnajdą tam oni kilka urzekających pałaców, bram i zamków. Koneserów sztuki z pewnością zachwycą niezwykłe architektoniczne detale w postaci łuków czy płaskorzeźb. Turyści szczególnie chwalą sobie także niewielkie restauracyjki i kawiarenki, w których zakosztować można lokalnego jedzenia.

Finalborgo fotografia

Boccadasse – tu zobaczysz jak żyją lokalni mieszkańcy

Boccadasse to mała wioska rybacka, w której nie znajdziemy tłumu turystów. Mimo, że miejsce to jest niewielkie, urzeka swoim niezwykłym klimatem. Możemy zjeść tam jedne z najlepszych włoskich lodów, napić się wina i cieszyć się widokiem pięknych zachodów słońca na kamienistej plaży.

Widok na Boccadasse

Park Narodowy Cinque Terre, czyli piękne widoki i mnogość atrakcji

Park Narodowy składa się z pięciu wiosek: Monterosso al Mare, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia oraz Manarola i stanowi jeden z najpiękniejszych obszarów riwiery liguryjskiej. Góry, morze, urocze domki, kawiarenki i restauracje – to wszystko sprawia, że w parku nikt nie będzie się nudził. Cały teren znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO.

Cinque Terre natura

Portovenere

Obok słynnego Cinque Terre leży niewielkie miasteczko Portovenere, w którym także nie brakuje atrakcji. Turystów zachwyci tu Piazza Della Marina, port jachtowy, kolorowe kamieniczki czy zabytkowy zamek. Jeśli poczują oni głód i pragnienie, w każdej chwili będą mogli zajrzeć do klimatycznych restauracji i barów.

Portovenere nocą

Liguria to miejsce, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Przepiękne widoki sprawią, że będziesz chciał jeszcze nie raz tam powrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

jeden × cztery =