Jachtem przez Włochy

Piaszczyste plaże, wspaniała architektura, światowej klasy zabytki, doskonała kuchnia, lazurowe niebo nad głowami – cóż piękniejszego może być, niż Italia? Zwiedzanie Włoch to dla Europejczyka prawdziwa przyjemność. We Włoszech jest wszystko, co najpiękniejsze, od mody, po najlepszą kawę.

Włochy to kraj, którego nie sposób zwiedzić tylko raz. Włochy – kolebka cywilizacji, wspaniałe zabytki i piękne krajobrazy. Krystalicznie czysta woda, zatoki z szerokimi piaszczystymi plażami, malownicze urwiska skalne i wzniesienia górskie.

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Parafrazując to zdanie, chciałabym wszystkim miłośnikom kultury krajobrazu włoskiego i dzisiaj zaproponować nieco inną podróż po Włoszech – drogą morską.

Zaczarować rześką bryzą wiatru, widokiem skał wynurzających się z oddali, blaskiem słońca, nieskalaną niczym morską otchłań, lazurowym wybrzeżem i zapierającymi widokami ciągnących się szeroko piaszczystych plaż, malowniczymi wyspami, gwarem i aromatem kawy w pobliskich przystaniom kawiarenkach.

Tam gdzie kawa smakuje najlepiej

Od jakiegoś czasu przekonujemy Was, również na tym blogu, że nie trzeba “być” ani “mieć”, by zobaczyć świat od strony morskiej. Czarter jachtów we Włoszech to coraz bardziej popularna forma wypoczynku wakacyjnego dla rodziny, przyjaciół czy pary.  Do spełnienia wymarzonych wakacji wymagane są tylko i aż tylko dwa warunki: 

  • czarter jachtu,
  • wynajęcie skipera, posiadanie uprawnień lub zaproszenie na jacht osobę posiadającą uprawnienia do prowadzenia jachtu.

Wszystkie te usługi można zrealizować podczas jednego “zamówienia” na YACHTIC!

Jak w raju

Wracając jednak do Włoch, zapraszam Was w podróż po malowniczych wyspach Sardynii i Sycylii. Tutaj można poczuć się jak w raju.

Sardynia i Sycylia to prawdziwy raj dla miłośników relaksu. Widoki rodem z pocztówek, piaszczyste plaże, które ciągną się kilometrami, krystalicznie czysta woda, która zadowoli nawet najbardziej wymagających wielbicieli słonecznych kąpieli, do tego bogata historia wysp, liczne zabytki i oryginalna kultura. Czego chcieć więcej?

Spędzając urlop w okolicach Sardynii, warto wybrać się na wybrzeże Costa Smeralda. Wśród przepięknych piaszczystych plaż można zwiedzić takie kurorty jak: Golfo Aranci, Poro Cervo, Palau czy Porto Rotondo. Wszystkie te miejsce gwarancja chwil błogiego relaksu. Warto zwiedzić również stolicę wyspy – Caligari z muzeum archeologicznym oraz ciekawymi kryptami z grobami męczenników.

Jedną z najciekawszych miejscowości na Sardynii jest miasto  przesiąknięte hiszpańskim a właściwie katalońskimi Alghero. Jego gotyckie centrum miasteczka nazywane jest „Barcelonettą”, czyli małą Barceloną.

Sardynia zachwyca także niezwykłymi atrakcjami przyrodniczymi. Podczas zwiedzania wyspy warto wybrać się do Groty Neptuna, na przylądku Capo Caccia. Rozległa jaskinia przyciąga niesamowitą, zapierającą dech w piersiach grą świateł i kolorów.  

Pływając pośród wysp włoskich, obowiązkowym przystankiem jest Sycylia, a w niej Dolina Świątyń w Agrigento. Dolina Świątyń to park archeologiczny wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do najciekawszych zabytków należą tutaj: świątynia Zeusa, Wulkana, Herkulesa, Concordii, Hery oraz sanktuarium Demeter i Kory.

Będąc na Sycylii, warto zwiedzić plac Pizza Bellini w Palermo z trzema przepięknymi kościołami: San Cataldo, San Caterina oraz pochodzący z XII w. La Martorana.  Rodzinne spacery pomiędzy żeglowaniem zapewnią nam spacery po Ogrodzie Botanicznym przy via Lincoln, gdzie zobaczyć można egzotyczne drzewa i rośliny z całego świata.

Sycylia to doskonałe miejsce do zwiedzania dla fanów architektury. Jednym z najciekawszych zabytków jest pochodząca z XII w. katedra w Cefalu, łącząca ze sobą styl bizantyjski, normański i arabski.

Włochy to idealne miejsce do połączenia ciszy i relaksu wśród fal morskich z gwarem wąskich uliczek zabytkowych miast, to miejsce gdzie po długim dniu przebywania wśród zielonej egzotyki natury, wracasz do “miejsca” otoczonego lazurową taflą wody, bezkresem ciszy i spokoju. Takie idealne warunki do relaksu.

Czarter jachtów Włochy

Poznaj nasze oferty na czartery jachtów we Włoszech!

Zobacz jachty we Włoszech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

jeden × 5 =