Gdzie jechać na wakacje do Włoch?

Lato w pełni! Planujesz swoje wakacje na ostatnią chwilę i wciąż zastanawiasz się nad tym, jaki ostatecznie obrać kierunek? Jeśli zależy Ci na tym, aby zasmakować przepysznej kuchni, obejrzeć malownicze widoki i zażyć relaksu na piaszczystej plaży, Włochy okażą się dla Ciebie idealnym wyborem! Jedyną kwestią, którą musisz jeszcze rozważyć jest kierunek żeglugi! Ekipa Yachtic.eu z chęcią podpowie Ci, na które rejony Włoch warto zwrócić szczególną uwagę!

Sycylia

Największa wyspa na Morzu Śródziemnym, która znana jest ze swoich zabytków i niezwykłych widoków. Turyści najczęściej podziwiają jej wschodnie wybrzeże z przepięknym miastem Taormina oraz drugim pod względem wielkości miastem Katania. Warto zauważyć, że aż 3 z 6 aktywnych włoskich wulkanów znajdują się właśnie na Sycylii. Będąc na tej wyspie, warto odwiedzić prawdziwą dumę wschodniej części czyli Etnę. Mimo, że zachodnie wybrzeże jest mniej znane, oferuje równie wiele atrakcji – w Cefalu zwiedzicie  Normańską Katedrą, a w Palermo będziecie podziwiać bogactwo kościołów, klasztorów i pałacyków. Na północ od Sycylii leżą Wyspy Liparyjskie, które wpisane są na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Sardynia

Skalista wyspa, druga pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym, na której także nie brakuje przepięknych zabytków, urokliwych restauracji z doskonałym jedzeniem i krystalicznie czystego morza, które tylko zachęca do zażywania morskich kąpieli. Będąc w okolicach tej wyspy, warto zwiedzić wybrzeże Costa Smeralda, które znane jest ze swojej szmaragdowej wody. To popularny ośrodek żeglarstwa i sportów wodnych – idealny dla osób, które poszukują nowych doświadczeń i rozrywek.

 

Toskania

Region w środkowych Włoszech, który szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom kultury i sztuki. Wakacyjną żeglugę warto rozpocząć od słynnego miasta Viareggio, które obfituje w piaszczyste plaże, urokliwe parki i zabytki. Warto zatrzymać się na chwilę w jednej z miejscowych knajpek, aby spróbować lokalnych przysmaków i specjałów kuchni toskańskiej. A jeśli wciąż będzie Wam mało, możecie również wybrać się do Pizy i obejrzeć tam słynną Krzywą Wieżę. Będąc w tym regionie, nie sposób pominąć w swym planie zwiedzania Florencji – kolebki włoskiego renesansu, która zachwyca wszystkich turystów pięknem swej architektury. Najlepsze miesiące do żeglowania to czerwiec, wrzesień lub październik, kiedy temperatura nieco spada, a ilość turystów ulega zmniejszeniu.

Włochy to idealna żeglarska destynacja!

Nie wahaj się, tylko wyszukaj idealny jacht i zarezerwuj dogodny termin na Twoje wakacje!

Zobacz jachty we Włoszech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

10 + dwa =