Czarter jachtów na Sycylii

Sycylia to największa wyspa w basenie Morza Śródziemnego, usytuowana na czubku włoskiego „buta”. To przede wszystkim piękne plaże, tętniące życiem porty i mariny, a także mnóstwo rajskich zatoczek.

Słynne Palermo, przepiękne krajobrazy, winnice, pachnące drzewa oliwne i pomarańczowe, wspaniała włoska kuchnia i odpowiedni klimat z gorącym, suchym latem i łagodną wilgotną zimą stwarzają idealne warunki na wymarzony urlop na jachcie. Lato i jesień są na Sycylii bardzo długie. Temperatura wody w tym okresie to 25-28°C. Sirocco, Mistral i Levante, czyli wiatry znane z innych wysp Morza Śródziemnego, wieją także u wybrzeży Sycylii, co cieszy pływających tutaj żeglarzy. Woda otaczająca wyspę uznawana jest za jedną z najczystszych na świecie.

Najlepszym okresem na czarter jachtu na Sycylii to czas pomiędzy majem, a październikiem, ponieważ wtedy pogoda jest słoneczna, a bryza morska korzystna – wiatr wieje z północnego zachodu, osiągając prędkość 15-20 węzłów. Najlepszymi punktami rozpoczęcia rejsu są: Palermo, Cefalu, Sant Agata, Portorosa lub Milazzo.

Sycylia słynie z dziedzictwa historycznego i kulturowego. Na wyspie znajdziemy zarówno ślady osadnictwa Greków, Rzymian, a także Normanów i Arabów. Ponadto to właśnie tutaj znajduje się najwyższy czynny wulkan w Europie – Etna oraz słynne bagniste wybrzeża w okolicach Trapani, gdzie żyją flamingi.

Północne i zachodnie części wyspy to głównie wybrzeża klifowe, a części południowe i wschodnie to łagodne brzegi z wieloma plażami i zatokami. Ukryte, szmaragdowe zatoczki stwarzają świetne warunki do żeglowania, opalania się, pływania rekreacyjnego, a także nurkowania i podziwiania podwodnej fauny i flory.

łódki na sycylii

Zapraszamy na Sycylię!

Sam odkryj jej niepowtarzalny charakter! Wyczarteruj jacht w najniższej cenie i ruszaj w niezapomniany rejs!

Zobacz sycylijskie jachty

  1. Na Sycylię najlepiej na jesień. Wtedy nie ma tego skwaru, bo jak jest upał, to można się usmażyć. Jeszcze jak człowiek chce troche popływać, troche połazić, to wiadomo. Zwłaszcza jak z dzieciakami się jedzie

    • Ja byłam w sierpniu i myślałam, że umrę od gorąca, chociaż i tak na Sycylii lepiej niż w Wenecji, gdize się ze mnie lało. Wiatr duzo daje jednak 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

szesnaście − trzy =