Capri – Wyspa pięknych widoków i luksusów

Wyspa, która znana była już za czasów Homera. Obecnie uchodzi za miejsce pełne blichtru i luksusu. Rozkwit jej popularności przypada na lata 50. XX wieku i trwa do dziś, przyciągając rzesze turystów z całego świata. Zachwyca piaszczystymi plażami, skałami i wszechobecną zielenią. Capri, bo o niej mowa, leży na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej, w archipelagu Wysp Kampańskich. Poznajcie atrakcje tego wyjątkowego regionu!

W skrócie o wyspie

Na odwiedzenie Capri najczęściej decydują się turyści zwiedzający Neapol lub Sorrento. Wyspa jest niewielka, górzysta, zbudowana ze skał wapiennych, a jej kształt jest nieco wydłużony. Za największe wzniesienie uważa się Monte Solaro (596 m. n.p.m.), na którym zwiedzić można ruiny i pozostałości po zamku. Na wyspie znajdują się dwa miasta: Capri i Anacapri.

Atrakcje miasta

Główna część miasta Capri mieści się powyżej portu Marina Grande. Urocze, wąskie uliczki stwarzają idealne warunki do letnich spacerów. Powstały tam nawet specjalne trasy spacerowe, dzięki którym można podziwiać uroki miasta. Turyści swój wolny czas poświęcają tam także na wizyty w lokalnych sklepikach i kwitnących ogrodach.

Wyczarteruj jacht we Włoszech

Poczuj klimat romantycznych Włoch i wyczarteruj jacht na Morzu Tyreńskim!

Znajdź jacht dla siebie na Morzu Tyreńskim

Bogactwo grot i jaskiń

Ze względu na wapienną budowę wyspy, powstało na niej wiele jaskiń. Ich pojawienie się wpłynęło na ożywienie się napływu turystów. Jedną z największych atrakcji wyspy są właśnie zachwycające i zaskakujące swym naturalnym pięknem groty. Na Capri mieści się ich całkiem sporo, a tymi, które szczególnie warto zobaczyć są Grota Lazurowa (Grotta Azzura), Grota Biała (Grotta Bianca) czy Grota Meravigliosa.

linia brzegowa

Pozostałe atrakcje

Wyspa kryje w sobie także wiele innych atrakcji, które czynią ją jedną z najpopularniejszych włoskich destynacji. Odwiedzając Koralową Grotę natknąć można się na czerwone koralowce, które rzadko spotyka się na Morzu Tyrreńskim. Na wyspie mieści się także zbudowana w 1371 roku kartuzja San Giacomo, która z pewnością zachwyci miłośników architektury.

Poczuliście już ten włoski, śródziemnomorski klimat? Capri to miejsce pełne zapierających dech w piersiach widoków, gdzie zrelaksujesz się i odpoczniesz w luksusowych kurortach i restauracjach. Unikalne położenie, przepiękne krajobrazy, lazurowa woda i nasycona włoskimi smakami kuchnia sprawią, że nie będziesz chciał jej opuszczać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

pięć × 1 =