5 powodów dlaczego warto wyczarterować jacht we Włoszech

Myśląc o czarterze jachtu, jako pierwsze skojarzenie miejsc, w naszych głowach pojawiają się państwa, takie jak Chorwacja, Grecja czy Czarnogóra. Jako amatorzy jachtingu rzadko myślimy o wynajęciu jachtu we Włoszech, choć powodów, by to właśnie tam wybrać się na swój rejs jest mnóstwo!

Włochy to kraj, który ma swoich miłośników, a każdy kocha je za coś innego. Krajobrazy, kuchnia czy włoskie słońce. Dziś przedstawimy Wam nasze 5 powodów, dla których warto wynająć jacht we Włoszech.

1. Pogoda

Włoska pogoda jest niepowtarzalna. Klimat, jaki tu panuje jest niesamowicie przyjemny. Latem temperatury są wysokie, zaś zimy są łagodne. Wiele osób mówi, że przebywając tam przez dłuższy czas po prostu czuje się dużo lepiej.

2. Krajobrazy

Widoki, jakie możemy podziwiać we Włoszech zapierają dech w piersiach. Włoskie krajobrazy spodobają się nie tylko romantykom i miłośnikom natury. Dzięki specyficznemu położeniu geograficznemu i „rozciągnięciu”, kraj ten jednocześnie może pochwalić się dostępem do morza i bardzo długą linią brzegową, jak i górzystym terenem Alp.

3. Mariny

Włoskie mariny są świetnie przygotowane. W przeciwieństwie na przykład do tych greckich, porty we Włoszech, nawet te małe, są nowoczesne i dobrze wyposażone. Schodząc z jachtu, bez problemu uzupełnimy zapasy, skorzystamy ze stacjonarnych prysznicy, zjemy aromatyczne dania w nadmorskich tawernach czy zakupimy ręcznie tworzone pamiątki z lokalnych sklepików.

4. Szybka i tania podróż

Wbrew pozorom, podróż do Włoch może nas kosztować zaledwie kilkadziesiąt złotych! I to na dodatek samolotem 🙂 Oczywiście mowa o tanich biletach lotniczych oferowanych przez linie, takie jak Wizzair czy Ryanair. Niestety trudno będzie znaleźć bilety w takiej kwocie na ściśle wyznaczony termin, jednak regularne ceny też nie są wysokie, a sama podróż – szybka i komfortowa. To niewątpliwy atut planowania rejsu właśnie we Włoszech, a nie w Chorwacji czy Turcji.

5. Relaks we włoskiej zatoczce

Choć bez trudu możemy to robić także w innych krajach, relaks we włoskiej zatoczce ma w sobie coś niepowtarzalnego. By osiągnąć wyższy poziom odprężenia wystarczy zarzucić kotwicę w wybranym miejscu i rozluźnić się. Czy to na pokładzie, czy to w wodzie – wybór należy do Twojej załogi! Jeśli wybierzesz relaks „wodny”, to nie zapomnij o masce i płetwach – snorkeling to jedna z ciekawszych aktywności, którą można urozmaicić sobie rejs niskim kosztem! Po wszystkim wskakujesz, a raczej wdrapujesz się po drabince na pokład, opłukujesz się ze słonej wody i… jedziesz dalej zwiedzać Włochy! 🙂

Jachty we Włoszech

Zobacz, jakim jachtem możesz opłynąć Włochy i przekonaj się, że włoskie słońce rzeczywiście grzeje od wiosny do jesieni!

Zobacz jachty we Włoszech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

4 + trzy =