5 najpiękniejszych miejsc na wakacje we Włoszech

Włochy są jednym z tych miejsc, które nigdy nie zawodzą. Śródziemnomorski klimat i słoneczna pogoda w połączeniu ze spektakularną historią, architekturą i ofertą turystyczną stanowią niemalże gwarancję ekscytujących wakacji, szczególnie jeśli wybieramy opcje jachtową 😉 Atrakcyjnych zakątków w tym kraju jest jednak tak wiele, że trudno jest zaplanować właściwą trasę rejsu, dlatego nasza załoga przygotowała dla Was przewodnik po 5 najpiękniejszych z nich! Zapraszamy do lektury!

Włochy cechują się przede wszystkim doskonałym położeniem. Umiejscowienie wśród akwenów Morza Liguryjskiego, Morza Tyrreńskiego, Morza Jońskiego i Morza Adriatyckiego oraz niezwykle długa linia brzegowa (aż 7600 km!) czynią z tego kraju raj dla żeglarzy. Dużą zaletą jest również wysoce rozwinięta infrastruktura żeglarska, duża liczba marin i dogodny dojazd na miejsce, np. dzięki tanim połączeniom czarterowym. Jeśli jesteście już przekonani do wyjazdu, czas poznać najpiękniejsze miejsca!

Wielokulturowe Palermo

Położone w malowniczym otoczeniu Palermo jest największym miastem na Sycylii. Jego korzenie sięgają antycznych czasów, a burzliwa historia ma wpływ na dzisiejszą wielokulturowość i bogactwo zabytków. Barokowe kościoły nie ustępują niczym tym w Rzymie, olbrzymie targowiska Vucciri i Ballaro przywodzą na myśl bliskowschodnie metropolie, a dziesiątki stoisk z ulicznym jedzeniem przyciągają tu smakoszy z całego świata.

Luksusowe Capri

Znajdująca się w Zatoce Neapolitańskiej wyspa Capri jest popularnym kierunkiem turystycznym dla osób odwiedzających Sorrento czy Neapol. Słynie nie tylko z pięknej architektury, ale również z wszechobecnego luksusu, który najlepiej widać w pobliżu Mariny Grande. Urokliwe restauracje, kawiarnie kuszą zapachami spacerujących wzdłuż wybrzeża, a lazurowa woda zachęca do kąpieli. Na wyspie znajdują się także zachwycające groty, w tym Grota Lazurowa czy Grota Biała.

Wyczarteruj jacht we Włoszech

Piękne Włochy czekają na Ciebie! Zajrzyj do naszej wyszukiwarki i przekonaj się, jak łatwy jest czarter jachtu.

Zobacz jachty we Włoszech!

Starożytne Pompeje (w Kampanii)

Wybierając się do Włoch, pominięcie Pompejów jest śmiertelnym grzechem. Położone w regionie Kampania miasto pełne jest śladów legendarnego wybuchu Wezuwiusza. Wulkaniczny pył sprawił, że starożytne zabudowania, takie jak świątynie, teatr, forum czy domy, zachowały się w bardzo dobrym stanie, co umożliwia ich podziwianie dzisiejszym turystom. Położenie blisko Neapolu sprawia, że Pompeje są świetnym miejscem na jednodniową wycieczkę.

Barwne Portofino

Chociaż Portofino to zaledwie niewielka rybacka wioska, jego charakterystyczna kolorowa zabudowa oraz urokliwy i luksusowy klimat skutecznie przyciągają tu tysiące turystów każdego roku. Błyszczące nowością megajachty są w lokalnej marinie na porządku dziennym, a w miasteczku co krok czekają na nas ekskluzywne sklepy, butiki i restauracje. Podobno można tu także spotkać gwiazdy sportu i Hollywood!

Palermo port

Katalońskie Alghero (Sardynia)

Są we Włoszech miejsca, które Włoch wcale nie przypominają! Jednym z nich jest olśniewające miasto Alghero znajdujące się na Sardynii. Za sprawą bogatej średniowiecznej historii, Alghero stało się prawdziwą perłą katalońskiej kultury i bywa nazywane “włoską Barceloną”! W pobliżu umiejscowiona jest również Grota Neptuna, najwspanialsza jaskinia na całej wyspie.

To tylko kilka z dziesiątek zachwycających miejsc we Włoszech, krainie słońca, relaksu i przyjemności dla ciała i duszy. Rejs we Włoszech jest świetną alternatywą dla osób zmęczonych Chorwacją i Grecją, ale także fantastyczną szansą dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować czarteru jachtu na zagranicznych akwenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

szesnaście − jedenaście =