Jak utrwalić wspomnienia z wyprawy jachtem?

Dla każdego z nas wakacje wiążą się z odpoczynkiem, ale i przygodą, niezapomnianymi chwilami i pięknymi widokami, które chcemy zapamiętać na całe życie. To właśnie do takich momentów wracamy, gdy chcemy poprawić sobie nastrój lub gdy siedzimy w gronie znajomych i opowiadamy, co dobrego nas spotkało. A jak zatrzymać wspomnienia z wyprawy jachtem, by móc do nich wracać? Podpowiadamy!

Dziennik z podróży

Pisałeś w dzieciństwie pamiętnik? Dzieci często zapisują to, co je boli lub cieszy, by w ten sposób poradzić sobie z emocjami. Warto prowadzić również taki dziennik bądź pamiętnik w dorosłym życiu, zwłaszcza w podróży. Co w nim zapisywać? Możesz zacząć od daty, warunków atmosferycznych i swojego nastroju, a skończyć na relacji z danego dnia i opisaniu tego, jak się czujesz, co Ci się podobało, jakie emocje wzbudza w Tobie wyprawa. W pamiętniku warto przechowywać także bilety wstępu, wizytówki czy ulotki z lokalnych restauracji, które dobrze nam się kojarzą. Za kilka lat takie małe rzeczy pozwolą odtworzyć wspomnienia.

 

Album ze zdjęciami

W dobie aparatów cyfrowych i niezwykle pojemnych dysków komputerowych już mało kto wywołuje zdjęcia. A to błąd! Najlepszy sposób, by wracać do chwil uchwyconych na fotografiach, to stworzenie albumu ze zdjęciami z wyprawy. Wywołaj te, które są dla Ciebie najważniejsze, najbardziej zabawne albo przypominają o najpiękniejszych momentach spędzonych na jachcie. Możesz umieścić je w albumie, grupując chronologicznie (np. Dzień I, Dzień II itd.) albo tematycznie (np. Wnętrze jachtu, Lokalna kuchnia, Zwiedzanie).

Zarezerwuj jacht on-line

Stwórz własne piękne wspomnienia z wypadu na jacht! U nas zrobisz to szybko, łatwo i przyjemnie – przekonaj się sam!

Zobacz oferty jachtów w Chorwacji

Filmik-relacja

Nie potrzebujesz specjalnego sprzętu, żeby stworzyć ze swojej wyprawy filmik, który potem pokażesz rodzinie, znajomym albo wrzucisz do Sieci. Wystarczy Ci telefon z funkcją nagrywania oraz kartą pamięci. Możesz też przed wyprawą ułożyć scenariusz takiego filmiku, żeby potem łatwiej Ci było filmować i całość wyszła bardziej profesjonalnie. Co nagrywać? Siebie, na przykład codziennie rano i wieczorem, widoki, wypowiedzi tubylców i innych członków załogi. Zmontowanie krótkich filmików w jeden jest banalnie proste, zrobisz to bez problem po powrocie do domu. Zobaczysz, że stworzysz niepowtarzalną relację, do której będziesz z przyjemnością wracać już na suchym lądzie.

Nie pozwól, by Twoje wspomnienia z wypraw blakły z czasem. Zatrzymaj je na papierze, zdjęciach lub filmowej relacji i dziel się tymi najpiękniejszymi chwilami z najbliższymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

pięć × 4 =