Bakisty na jachcie – czym są?

Od dłuższego czasu myślisz o tym, aby spróbować wakacji na jachcie? Jeśli w przyszłości masz zamiar zdecydować się na czarter jachtu, powinieneś zaznajomić się z podstawowymi informacjami, jakie pozwolą Ci zachować radość i satysfakcję z Twojej podróży. Zanim po raz pierwszy postawisz stopę na jachcie, poświęć chwilę na to, aby dowiedzieć się… Czego tak naprawdę się spodziewać!

Czym są bakisty?

Początkujący żeglarze (a tak w zasadzie to totalni nowicjusze) pytani o to, czym są bakisty, nierzadko wpadają w zakłopotanie. Dla osoby, która dotychczas z jachtami nie miała nic wspólnego, słowo to często brzmi zupełnie obco. Nadszedł jednak czas na rozwiązanie tej tajemniczej zagadki!

Bakisty to nic innego jak przypominające skrzynię schowki. Dzięki nim schowacie na jachcie wszystko, czego potrzebujecie w trakcie swojej wyprawy!

Gdzie kryją się bakisty?

Bakisty stanowią podstawowy element zewnętrznej i wewnętrznej zabudowy każdego jachtu. Schowki często znajdują się w kokpicie, czyli zagłębieniu pokładu, pełniąc dodatkowo rolę siedzisk. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy w sprytny sposób ukryć nasze najpotrzebniejsze rzeczy. Jego zaletą jest możliwość zachowania porządku na jachcie i zaoszczędzenie przestrzeni wokół siebie. To, co włożymy do bakisty jest w zasadzie paradoksalnie zarazem schowane i “pod ręką”. Przy okazji jest także dobrze zabezpieczone.

schowek na jachcie

Przeznaczenie

W tych niepozornych schowkach ukryjemy wszystko, co tylko zechcemy! Bakisty to pojemne skrzynie, w których najczęściej przetrzymuje się pokładowy sprzęt w postaci cum, wiader, bosaków czy odbijaczy. Wypełnić możemy je także zapasem żywności, jaką planujemy zabrać na swoją podróż. Bakisty bez problemu pomieszczą zgrzewki słoików, puszek czy butelek. W bakistach, tych wewnątrz, umieścić możesz także swoje ubrania, kosmetyki i pozostałe przedmioty codziennego użytku.

Bakista, grot, szot, kambuz czy mesa – to tylko kilka z terminów, które powinieneś poznać przed swoją pierwszą żeglarską przygodą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

czternaście + osiem =