Zimowe kierunki na czarter jachtu, czyli gdzie na jacht zimą?

Dla każdego fana czarteru jachtów zimowe miesiące to trudny czas. Minusowe temperatury, deszcz, śnieg i krótkie dni sprawiają, że pragniemy teleportować się na pokład jachtu w jakimś ciepłym, słonecznym miejscu i zapomnieć o typowej szarzyźnie za oknem. Brzmi pięknie? Dzięki szerokiemu wyborowi kierunków czarterowych, w których zima wygląda znacznie przyjaźniej niż w Polsce, możemy łatwo spełnić to wakacyjne marzenie! Wystarczy wybrać odpowiedni kierunek, zarezerwować jacht, a następnie cieszyć się błogim relaksem pod błękitnym niebem! Jakie są najlepsze zimowe kierunki na czarter jachtu?

Widok na Wyspach Kanaryjskich

Wieczne lato na Wyspach Kanaryjskich

Na świecie znaleźć można wiele miejsc, w których grudzień oznacza upały i idealne warunki do wypoczynku. Niewiele z nich może się jednak równać z Wyspami Kanaryjskimi! Ten uroczy archipelag położony na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od Afryki to istny raj dla miłośników dziewiczej natury i wysokich temperatur. Teneryfa, Lanzarote,  Gomera, Gran Canaria, Fuerteventura, Hierro i La Palma, czyli siedem głównych wysp, kuszą wspaniałymi, wulkanicznymi krajobrazami, ale także zieloną roślinnością czy doskonałą kuchnią. Jest to miejsce szczególnie atrakcyjne dla miłośników jachtingu. Łagodny klimat i lokalny pasat nazywany wiatrem elizejskim sprzyja żeglowaniu, a niekończące się lato jest gwarancją udanych wakacji na wodzie w trakcie zimy. Temperatury w jesiennych i zimowych miesiącach wahają się pomiędzy 20-28°C. Tutejsza infrastruktura żeglarska jest dobrze rozwinięta, a oferta turystyczna z pewnością zachwyci każdego, kto kocha podróże.

Zdjęcie Cabo Verde

Tajemnicze Cabo Verde

Innym często wybieranym przez czarterujących krajem na zimowe pływanie jest Republika Zielonego Przylądka. Szczególnie atrakcyjny jest tu archipelag Wysp Zielonego Przylądka położony u zachodnich wybrzeży Afryki na Oceanie Atlantyckim. Składa się z 10 głównych wysp i wielu mniejszych wysepek, których wspólną cechą jest imponujący krajobraz i krystalicznie czysta woda. Sezon żeglarski na wyspach trwa od listopada do marca — temperatury nie spadają tu poniżej 25 ºC w południowej części archipelagu i poniżej 22 ºC w północnej. Najlepszym czasem na pływanie jest grudzień, podczas którego warunki sprzyjają satysfakcjonującej żegludze. Lokalna kultura jest mieszanką różnych wpływów, z przewagą afrykańskich i kreolskich tradycji. Oznacza to pyszną, egzotyczną kuchnię, piękną muzykę i typową dla mieszkańców tego regionu gościnność i serdeczność. Warto wiedzieć, że Wyspy Zielonego Przylądka nie zostały jeszcze dotknięte przez masową turystykę, dlatego są dobrym miejscem na spokojny i relaksujący wyjazd.

Wybierz czarter jachtu zimą

Przeglądaj atrakcyjne oferty czarteru jachtu w naszej wyszukiwarce i zorganizuj wymarzone wakacje na wodzie zimą!

Zobacz jachty na Wyspach Kanaryjskich!

Zdjęcie morza na Karaibach

Raj na Karaibach

Karaiby to jedno z najpopularniejszych miejsc na uprawianie jachtingu na całym świecie. Egzotyczne widoki, tysiące barw i przepiękna natura skutecznie przyciągają tu tłumy żeglujących każdego roku. Średnia temperatura w ciągu roku wynosi zachwycające 27 °C, a sezon żeglarski trwa tutaj od listopada do sierpnia — najlepszy czas na czarter to miesiące od stycznia do marca. Nie uświadczymy wtedy opadów deszczu, a stałe wiatry będą sprzyjać żeglowaniu między wyspami. Najpopularniejszymi z nich są Antigua, Gwadelupa, Grenada i położona w samym sercu archipelagu Martynika. Rozbudowana infrastruktura żeglarska bogata w komfortowe mariny i kotwicowiska jest gwarancją przyjemnego rejsu przy cudownych widokach.

Czarter jachtu zimą jest świetnym sposobem na ucieczkę od mrozu i słoty. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamiast dołującej pogody wybrać wypoczynek pod żaglami w jednym z tych przepięknych miejsc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

1 × pięć =