Pierwszy morski rejs – gdzie zacząć?

Nigdy nie żeglowałeś, ale czujesz, że to jest to, co Cię kręci? Pływałeś po śródlądziu, ale ciągnie Cię na otwarte wody? Chcesz spróbować żeglarstwa morskiego ale masz wątpliwości? Na pierwszy raz najlepsza będzie… Chorwacja!

Chorwacja wyróżnia się ogromnymi zaletami. W Chorwacji prawie zawsze pogoda dopisuje, przejrzysta woda w morzu jest ciepła, roślinność wygląda niczym z raju, a widoki otaczające jachty są przepiękne. Dodatkowo możemy poznać urokliwe miasteczka ze wspaniałą architekturą, a także zasmakować adriatyckich smaków w najlepszych restauracjach za niewielkie pieniądze. Wiele zabytków, które możemy zobaczyć w trakcie rejsu po Chorwacji zostało wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, na przykład Dubrownik, Trogir, pałac Dioklecjana w Splicie, katedra w Szybeniku oraz bazylika Eufrazjusza w Poreču. Jest tu aż 8 przepięknych parków narodowych (cztery z nich usytuowane są w rejonie nadmorskim – Brijuni, Kornaty, Krka, Mljet). Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, nawet najmłodsi żeglarze (Czytaj więcej: Czy żeglowanie z dziećmi jest bezpieczne?).

Najlepiej zaplanować rejs w czerwcu lub we wrześniu. Nie jest to środek sezonu, więc w marinach jest luźniej i dużo taniej. Wiatr w tych miesiącach zazwyczaj dopisuje. Dodatkowo w czerwcu dzień jest najdłuższy. Łącznie linia chorwackiego wybrzeża liczy prawie 6000 km. Nietrudno będzie więc zaplanować bezpieczny i atrakcyjny rejs, a możliwości kombinacji i wyboru marin, do których chcemy przybić jest całe mnóstwo.

Jeśli masz ochotę bliżej poznać Chorwację i niesamowite widoki, którymi Cię zaskoczy, zapraszamy na profil na Instagramie serwisu crolove.pl.

Atutem Chorwacji, jak i żeglowania morskiego w ogóle, jest to, że codziennie możesz być w zupełnie innym miejscu. Trudno więc się znudzić. Możesz dotrzeć do niesamowitych miejsc, które dostępne są tylko dla żeglarzy, do których dotrzeć można jedynie drogą morską.

odpoczynek z dziećmi na jachcie

Postaw na Chorwację!

Jeśli planujesz zacząć swoją przygodę z żeglarstwem morskim – postaw na Chorwację!

Zobacz dostępne jachty w Chorwacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

piętnaście + 9 =