Dlaczego warto wybrać się na rejs po Morzu Śródziemnym?

Rejon Morza Śródziemnego to jeden z najczęściej wybieranych przez żeglarzy kierunków podróży. Nie dzieje się to bez przyczyny – wody te stanowią region atrakcyjny pod względem bogatej kultury, pięknych widoków i rewelacyjnych warunków do żeglowania. Rejs, w wielu wypadkach, można zorganizować bez przesadnych wydatków, co sprawia, że każdy kto kocha żagle i szum wody, koniecznie powinien spróbować wypadu w te okolice.

Ciepłe wody

Sezon żeglarski na Morzu Śródziemnym trwa 7-8 miesięcy. Większość tego okresu to gwarancja dobrej pogody i przyjaznych, nawet dla laików żeglarstwa, warunków. Wody Morza Śródziemnego należą bowiem do jednych z najcieplejszych na świecie. Dzięki temu, na rejs możemy wybrać się nie tylko w trakcie najgorętszych miesięcy, ale także późną wiosną czy wczesną jesienią, co wiąże się z oszczędnością i nieraz bywa dobrym rozwiązaniem, dla osób które mają problem z uzyskaniem dłuższego urlopu w okresie wakacji.

Mieszanka kultur

Morze Śródziemne to tygiel kultur. Krystaliczne wybrzeże Chorwacji, romantyczne włoskie plaże, mieniąca się w słońcu biel greckich wysepek, gorąca Turcja, czy kusząca nocnym życiem Hiszpania. Do wyboru do koloru! Decydując się na rejs po Morzu Śródziemnym, możemy być pewni, że doświadczymy niezapomnianej przygody, w wymarzony przez siebie miejscu. Charakterystyczne dla tych okolic jest to, że każda napotkana wyspa, marina czy zatoka jest zachwycająca. Brak tu miejsc przeciętnych, dlatego eksploracja przynosi masę frajdy i zaskakujących odkryć. Kraje śródziemnomorskie szczycą się także niesamowitą architekturą, zabytkami oraz słynną na całym świecie kuchnią.

Wyjazd łatwy w organizacji

Żeglarze często są przywiązani do sprawdzonych i lubianych przez siebie miejsc. Warto jednak spróbować czegoś nowego, szczególnie, gdy jest to takie proste jak czarter jachtu na YACHTIC!

Sprawdź nas!

Wszelkie informacje i formalności zgromadzone są praktycznie w jednym miejscu, aby zabukowanie jachtu, katamaranu czy guletu zajęło tylko kilka chwil.

Zobacz nasze jachty

Region Morza Śródziemnego to popularny wśród Polaków kierunek wakacyjny. Łatwy dojazd, atrakcyjne ceny, bogata infrastruktura i magiczna atmosfera, to zdecydowanie jego największe zalety.

Powodów, dla których warto wybrać się na rejs po Morzu Śródziemnym jest wiele. Ci, którzy co rok rozwijają żagle na jego turkusowych wodach, wiedzą, że jest to istny raj na ziemi. Raj, który powinieneś odkryć i Ty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

dziewięć + 16 =