Czarter jachtu Estonia – co warto wiedzieć?

Estonia to europejskie państwo położone nad Morzem Bałtyckim, które staje się coraz częstszym wyborem turystycznym. Choć terytorium nie jest duże, Estonia oferuje wiele miejsc, w których warto się zatrzymać podczas rejsu jachtem.

Kierunek — Czarter jachtu w Estonii

Jednym z najpopularniejszych portów jest Kuivastu. Znajduje się on na wyspie Muhu, która obok Saremy i Hiumy, jest trzecią co do wielkości wyspą Estonii. Poza tym na czarterujących czeka tu aż 1500 wysp! Warunki żeglarskie najlepsze są latem, kiedy temperatura oscyluje w granicach 16-17 stopni Celsjusza, jednak nawet wtedy konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni ubiór. Nie obędzie się bez ciepłej czapki, rękawiczek, szalika i ubrań chroniących przed deszczem, gdyż należy spodziewać się załamań pogody, opadów, silnych wiatrów, a nawet mgieł. Warunki pogodowe potrafią zaskakiwać, dlatego trzeba być przygotowanym, choć gwałtowne zmiany atmosferyczne nie zdarzają się zbyt często, z racji łagodnego klimatu Estonii z napływem ciepłego powietrza morskiego.

Co warto zobaczyć?

Głównym celem turystycznym Estonii jest zwykle jej stolica — Tallinn. Jest jednym z najpiękniejszych miast, które potrafi zaskoczyć niezwykłymi zabytkami i bogatą historią. Będąc w Tallinnie, nie sposób nie zauważyć klimatycznych miejskich murów, dzięki którym można się poczuć, jak w odległej epoce. Kolejnym, istotnym miejscem, jest wzgórze Toompea. Znajdują się tam najważniejsze budynki miasta, czyli prawosławny sobór i zamek, w którym mieści się siedziba estońskiego parlamentu. Ponadto, na wzgórzu można znaleźć piękne punkty widokowe. Obserwacja Tallinna z wysokości robi wrażenie. Łatwo wtedy dostrzec ponad 120-metrową wieżę, będącą częścią świątyni pod wezwaniem św. Olafa, która swego czasu nazywana była najwyższym budynkiem w Europie.

Innym, wartym uwagi miastem jest Tartu. To tutaj znajduje się gotycka katedra św. Piotra i Pawła, umieszczona  na szczycie wzgórza Toomemägi, w której to kazania wygłaszał ks. Piotr Skarga. W niewielkiej odległości znajduje się wyspa Kihnu, która, choć ma zaledwie 7 km długości, zamieszkiwana jest przez tubylców, posługujących się własną odmianą języka. Natomiast miłośnicy zwierząt powinni wybrać się do miejscowości Parnawa, w której mieści się Alpakafarm. Piękne, puszyste alpaki pozwalają się głaskać, dlatego jest to świetna atrakcja również dla dzieci.

Oryginalna kultura, piękne zabytki i wyśmienite jedzenie to tylko kilka zalet Estonii. Wyczarteruj jacht w tym wyjątkowym miejscu i przekonaj się, ile ciekawych obiektów możesz znaleźć w państwie Estończyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

5 × 1 =