5 najpiękniejszych plaż w Europie do odwiedzenia podczas rejsu

Sezon żeglarski rozpoczął się na dobre — czas zaplanować swoją podróż! Zanim wyruszymy w swój wymarzony rejs, pomyślmy o tym, jakie miejsca warto odwiedzić i w którym kierunku najlepiej podążać. Słońce, piaszczysta plaża i ciepłe morze — czy istnieje lepszy sposób na letni wypoczynek? Wybraliśmy dla Was 5 najpiękniejszych plaż w Europie, które będziecie mogli odwiedzić w trakcie swojego rejsu.

Navagio, Zakynthos (Grecja)

Jedna z najsłynniejszych plaż w Europie, która nieustannie przyciąga rzesze turystów, a wszystko to za sprawą wraku statku, o którym od lat krążą przeróżne historie. Niektórzy twierdzą, że trafił w to miejsce po nieudanej próbie przemytu, drudzy zaś sądzą, że pozostawienie go na plaży miało służyć promocji tego miejsca. Niezależnie od tego, jaka jest prawda, Navagio Beach to przepiękna, odosobniona, żwirowa plaża, do której śmiało można dopłynąć jachtem. Plaża wraz otaczającymi ją klifami i krystaliczną, turkusową wodą tworzy niezapomnianą scenerię, której widok zapiera dech w piersiach.

Najpiękniejsza plaża navagio

Praia da Marinha, Algarve (Portugalia)

Prestiżowy przewodnik Michelin okrzyknął ją jedną z 10 najpiękniejszych plaż w Europie. To miejsce z pewnością pokochają osoby, które lubią podziwiać skaliste krajobrazy. Plaża Praia da Marinha zlokalizowana jest na wybrzeżu Algarve w południowej Portugalii. Żeglarze mogą relaksować się tu w otoczeniu wysokich klifów i jaskiń, które tworzą niepowtarzalne widoki. Wyjątkowo czysta woda sprzyja pływaniu i odkrywaniu skalistego dna w trakcie nurkowania.

beach ready to relax tourists at Praia da Marinha – Portugal, Algarve

Cala Macarelleta, Minorka (Hiszpania)

Cala Macarelleta to jedna ze 120 plaż Minorki — drugiej pod względem wielkości wyspy w archipelagu Balearów. To idealne miejsce dla osób, które pragną uciec od zgiełku i tłumu turystów, a w zamian za to zaczerpnąć odrobiny relaksu w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Ta niewielka plaża położona jest na terenie rezerwatu biosfery, a zachwyca skalistymi klifami, białym piaskiem i lazurową wodą.

Tropea, Calabria (Włochy)

Przezroczyście czysta woda, szeroka plaża i zlokalizowany tuż nad nią wysoki klif – czy można wyobrazić sobie lepsze warunki do plażowania? Tropea to jedno z najczęściej wybieranych przez Włochów miejsc do letniego wypoczynku. Każdy z żeglarzy pokocha je za niezapomniane widoki łączące plażę z wysokim klifem i położonym na nim miastem Tropea.

Piękne plaże Tropea

Zlatni Rat, Brač (Chorwacja)

Zlatni Rat jest jedną z najsłynniejszych chorwackich plaż, a swoją popularność zawdzięcza nietypowemu kształtowi, który zmienia się w zależności od pory dnia, prądów oraz wiatrów. Mówi się, że jest to jedyna plaża o prostopadłym położeniu w stosunku do wybrzeża. Zlatni Rat to niezwykle urokliwe miejsce, w którym panują idealne warunki do zażywania zarówno słonecznych, jak i morskich kąpieli.

jacht w zatoce

Spędź wakacje na jachcie!

Wybierz swój jacht i poczuj wolność podróżowania!

Zobacz jachty!

W Europie nie brakuje przepięknych, szerokich i piaszczystych plaż, które zamienią zwykły urlop w wakacje jak z marzeń! Nie czekaj, wyszukaj swój wymarzony jacht i rusz po przygodę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!

siedemnaście − 16 =