Epidemia koronawirusa nie oszczędza niestety również świata żeglarskiego. Na praktycznie wszystkich akwenach czarterowych globu wprowadzane są daleko idące zaostrzenia i restrykcje. Poniżej aktualne na dzień 30.03.2020 informacje z regionów, w których zazwyczaj pływacie. Jeżeli macie dodatkowe lub świeższe informacje z jakiegoś regionu, to piszcie do nas.

Czytaj więcej

Ponad tydzień temu pisaliśmy krótko o sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w kontekście czarteru jachtów. Cały artykuł znajdziesz tutaj. Dziś spróbujemy odpowiedzieć na pytanie co zrobić w sytuacji kiedy mamy zarezerwowany jacht i nie wiemy co dalej będzie.

01 marca 2020 YACHTIC.com dla wszystkich swoich klientów, którzy potrzebują pomocy lub wyjaśnień w tej sprawie uruchomił specjalną infolinię +48 32 7061103 gdzie można zasięgnąć pełnych i aktualnych informacji.

Po pierwsze zapoznaj się z informacjami zawartymi tutaj

Masz wykupione ubezpieczenie rezygnacji?

 • Jeżeli wykupiłeś ubezpieczenie rezygnacji w wersji 100% MAX będziesz mógł skorzystać z tego ubezpieczenia o ile formalnie nie będziesz mógł dostać się do bazy startowej w dniu rozpoczęcia czarteru lub zajdzie inny przypadek wymieniony w warunkach ubezpieczenia. Szczegóły.
 • Jeżeli wykupiłeś ubezpieczenie rezygnacji w wersji podstawowej 100% będziesz mógł z niego skorzystać o ile zajdzie, któraś z przesłanek wymienionych w warunkach ubezpieczenia. Szczegóły

Opłaciłeś już czarter w całości:

 • Jeżeli opłaciłeś już całość rezerwacji, to w przypadku formalnego braku możliwości dotarcia na miejsce odbioru jachtu w terminie jego odbioru, będziesz mógł przenieść rezerwację na inny termin w tym sezonie.
 • Jeżeli nie będzie to technicznie możliwe otrzymasz od operatora voucher do wykorzystania w następnym sezonie.
 • W przypadku przeniesienia na droższy termin należy dopłacić różnicę w cenie. W przypadku przeniesienia na tańszy termin różnica nie jest zwracana. Uwaga: operatorzy stosują w tym zakresie różną politykę i w niektórych przypadkach może być inaczej.

Opłaciłeś czarter tylko częściowo:

 • Możesz opłacić rezerwację w całości w terminie i w razie pogorszenia sytuacji skorzystać z rozwiązania jak wyżej. 
 • Możesz również zrezygnować z wyjazdu na ogólnych warunkach, przed opłaceniem końcowej płatności. Wiąże się to jednak z utratą wpłaconej już kwoty.
 • Na dzień dzisiejszy większość operatorów nie przewiduje dla istniejących rezerwacji możliwości odroczenia końcowej płatności za czarter.

Co to znaczy formalny brak możliwości dotarcia na miejsce odbioru jachtu?

 • zachorowanie w wyniku epidemii
 • objęcie kwarantanną
 • zamknięcie granic, lotnisk lub portów w kraju klienta lub kraju docelowym
 • zamknięcie bazy czarterowej lub miejscowości, okręgu itp. w której się znajduje
 • powyższe musi stanowić realne zagrożenie w terminie czarteru, tzn: to, że dzisiaj są ograniczenia w podróżowaniu nie ma na razie realnego wpływu na czartery, które mają odbyć się za kilka miesięcy

Czy warto już teraz próbować zmieniać termin rezerwacji?

Sytuacja zmienia się bardzo szybko i naprawdę trudno przewidzieć jak się dalej potoczy i jakie rozwiązanie będzie optymalne. Należy jednak wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • na dziś nie wiadomo jaki nowy termin będzie odpowiedni, a zmiana terminu czarteru to często również nowe bilety lotnicze, urlopy itd, wszystkie te elementy trzeba wziąć pod uwagę,
 • ceny w poszczególnych sezonach znacznie się różnią, przeniesienie czarteru z kwietnia na lipiec lub sierpień może wiązać się z wysoką dopłatą,
 • w przypadku masowego przenoszenia przez klientów terminów na koniec sezonu dosyć szybko wyczerpie się ilość dostępnych jachtów w tym okresie,

Podsumowując należy rozważyć na chłodno wszystkie opcje i podejmować decyzję zależnie od konkretnej sytuacji, planowanego terminu czarteru i destynacji.

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Praca, dom oraz tysiące innych obowiązków, które z dnia na dzień przytłaczają nas coraz bardziej. Oczy, które już dawno przestały iskrzyć, bo kryją w sobie wiele bólu, doświadczeń i historii. Każda jest inna – jaka jest Twoja? Jak często zdarza Ci się wpaść w wir codzienności, zapominając o osobie, którą znasz najdłużej – mowa oczywiście o Tobie. Daj sobie chwilę, bo na to zasługujesz. YACHTIC.com w swoim cyklu Historie przedstawia film “Idę dalej”!

Czytaj więcej

Epidemia koronawirusa (COVID-19) budzi wiele emocji i wątpliwości. Prawda jest taka, że na dzień dzisiejszy chyba nikt nie jest w stanie przewidzieć w którym kierunku rozwinie się sytuacja. YACHTIC.com już dzisiaj, na wypadek gdyby sytuacja zaczęła się gwałtownie pogarszać, uruchamia specjalną infolinię i podejmuje ustalenia z operatorami czarterowymi odnośnie możliwych sposobów postępowania.

Czytaj więcej

Jak rodzi się prawdziwa pasja? Jaka jest historia, która za nią stoi? Żeglarstwo to bardzo często przyjaźnie na całe życie i poruszające opowieści. To one były inspiracja, która skłoniła nas do pokazania pewnej historii. Historii, która zdarzyła się naprawdę, i która mogłaby tak naprawdę być historią każdego z nas. YACHTIC.com przedstawia film “Nie Przychodź Za Wcześnie”!

Czytaj więcej

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, cała nasza załoga życzy Wam wszystkiego, co najlepsze: pomyślnych wiatrów, żebyście zawsze mogli spełniać marzenia, pieniędzy, żeby nigdy nie zabrakło ich na żeglarskie pasje oraz szczęścia, bo tego nigdy za wiele, zarówno na wodzie, jak i na lądzie 🙂 Niech przyszły rok upłynie Wam pod znakiem wspaniałych przygód, doborowego towarzystwa i niekończącej się radości. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!