Niemożliwym jest wymienić wszystkie smaki i dania które oferuje Hiszpania. Większość regionów oferuje własne oryginalne potrawy, od świetnych owoców morza na wybrzeżach po różnorodne mięsa i warzywa w centralnych częściach kraju. Mimo iż jest to zadanie trudne postaraliśmy się wybrać dla was 5 Hiszpańskich dań, które koniecznie trzeba spróbować będąc w Hiszpanii.

Czytaj więcej

Kuchnia włoska, znana i lubiana na całym świecie nie tylko za swoją prostotę wykonania ale również za różnorodność smaków. Choć często nam to umyka, kuchnia włoska różni się znacząco w zależności od tego w którym regionie jesteśmy. Południe słynie ze swoich doskonałych makaronów podczas gdy Neapol jest stolicą pizzy. Wybór jest ogromny a czas często nie pozwala spróbować wszystkiego. W tym artykule przedstawiamy 5 dań, których musicie spróbować podczas pobytu we Włoszech!

Czytaj więcej

Kuchnia grecka uznawana jest za jedną z najsmaczniejszych i najzdrowszych kuchni świata. Dominują tu różne rodzaje mięs, świeże ryby, sałatki oraz owoce morza. Obejmuje ona szeroką gamę warzyw, takich jak bakłażan, cukinia, oliwki, papryka, sałata, szpinak, rośliny strączkowe, takie jak ciecierzyca, fasola i soczewica. Każdy posiłek jest pełen świeżych, głównie lokalnych warzyw.

Czytaj więcej

Wyobraź sobie ukryty raj rozrzucony po błyszczących wodach Adriatyku -witaj na Wyspach Kornati. Ten niezwykły archipelag, składający się z około 140 niezamieszkanych wysepek jest marzeniem miłośników przyrody i wymarzonym celem dla żeglarzy. Od zapierających dech w piersiach krajobrazów po bogatą historię kulturową, Park narodowy Kornati oferuje niezapomniane doświadczenia dla każdego podróżnika.

Czytaj więcej

Gdy moja przygoda z Italią rozpoczęła się na dobre, miałam zaledwie siedemnaście lat. Rok wcześniej po raz pierwszy stanęłam na włoskiej ziemi, jednak dopiero druga podróż – cztery tygodnie na Sycylii zorganizowane na własną rękę – miała się dla mnie okazać przełomowa i wpłynąć na całe dalsze życie. Na Sycylii zamieszkałam w Syrakuzach, znanym od starożytności mieście, którego bardzo charakterystyczne położenie ze starówką na wyspie Ortigia sprawia, że w mieście powstał duży, przestronny port. Część tego portu zwana Marina Piccola to baza lokalnych rybaków, a druga część – Marina Grande – przeznaczona jest dla jachtów.

Czytaj więcej

Niedawno, z okazji Dnia Kobiet, przypomnieliśmy o etiudzie filmowej „Idę dalej”, którą realizowaliśmy wspólnie z Rewers Crew. Ta produkcja została bardzo dobrze przyjęta na całym świecie i jej uniwersalny, choć niejednoznaczny, przekaz powoduje, że postanowiliśmy dodatkowo przeprowadzić wywiad z reżyserką, Dorotą Fórmanowską. „Idę dalej” można obejrzeć w tym miejscu , wywiad znajduje się poniżej. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej

Dzisiaj na całym świecie obchodzone jest bardzo specjalne święto. W YACHTIC.com uważamy, że Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja, by wyartykułować swoją wdzięczność i podziw dla naszych matek, żon, partnerek i córek. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużą odpowiedzialnością i wymagającymi zadaniami są na co dzień obarczane. Wiemy, jak ciężko jest im niekiedy zmagać się z presją, pracą ponad siły i bólem. Dlatego wzięliśmy udział w produkcji wyjątkowego filmu, który jest wyrazem hołdu dla ich niezłomnej postawy.

Czytaj więcej

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają żeglowanie i na tych, którzy jeszcze nie próbowali. Nic dziwnego, że część z nas poświęca tej pasji całe swoje życie. Dosłownie. Rodzi to czasem pytanie o to, czy można być pochowanym w morzu. Sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. 

Czytaj więcej